Ważne

Jak często i w jakim celu Polacy korzystają z tabletów?

Zewsząd dochodzą nas głosy, że tablety umierają i za jakiś czas nikt z nich nie będzie korzystał. Tymczasem, jak pokazują najnowsze badania, aż tak źle nie jest, przynajmniej w naszym kraju. Polacy bowiem dość chętnie ich używają do różnych celów.

Jak wynika z przeprowadzonego przez agencję SW Research na grupie osób od 15 do 45 lat badania, aż 69% użytkowników sięga po tablet przynajmniej raz w tygodniu. Najczęściej robi to w domu (76,2%) oraz w podróży (51,2%). Nieco rzadziej natomiast w pracy (29,9%) oraz w szkole/na uczelni (16,9%). Okazuje się też, że mężczyźni nieco częściej korzystają z tabletu niż kobiety, choć różnica nie jest jakaś specjalnie pokaźna (70,9% versus 67%).

Najpopularniejszymi powodami, dla których użytkownicy sięgają po tablet, jest chęć zajęcia wolnego czasu (44,3%), chęć relaksu (40,1%) oraz chęć szybkiego sprawdzenia jakiejś informacji 39,6%). Co piąty badany daje także tablet swojemu dziecku, aby zająć im czas, a co czwarty do zabawy.

W ponad połowie gospodarstw domowych (52,8%) tabletu używają wszyscy domownicy. Najczęściej korzystają oni z przeglądarki internetowej, poczty e-mail, aplikacji społecznościowych (najpopularniejsze to Facebook i YouTube) oraz programów, służących do zakupów w sieci. Sporej części badanych urządzenie to służy także jako narzędzie do grania w gry i oglądania filmów.

Badanie przeprowadziła agencja SW Research na zlecenie Huawei Polska.

Źródło: informacja prasowa Huawei

Komentarze

 • Buka37

  Ale ten Huawei potrafi dobrze zbierać informacje o użytkownikach ?

 • szpan

  Skończcie już z tym, że “tablety umierają”. Sprzedają się jak się sprzedają, bo nikt ich cyklicznie wymienia, chociażby ze względu na lans, jak ma to miejsce w przypadku smartfonów. Kto miał tablet kupić, ten kupił i korzysta. Kupi nowy, jeśli stary wyzionie ducha lub stanie się nieużywalny ze względu na słabą wydajność. Ludziska gotowe wymieniać smartfony nawet z powodu koluru czy połysku obudowy. Samrtfon jest obecnie jak kiedyś biżuteria czy drogi zegarek. “Paczta” i podziwiajta. Stać mnie…

  • Konrad Uroda-Darłak

   “bo nikt ich cyklicznie wymienia” Czy aby na pewno? iPad też tablet, czy wrzucasz je w oddzielną kategorię? :)

   • szpan

    “Ten gadżet już nie zachwyca wynikami. Sprzedaż iPada mocno spada.

    Chociaż Apple może być zadowolone z większej niż się spodziewano sprzedaży iPhonów to jeden obszar działalności może nieco martwić giganta z Cupertino.
    O wiele gorzej kształtowała się sprzedaż iPadów. W kwartale obejmującym święta Apple sprzedało 13,3 mln swoich tabletów, generując przychód w wysokości 5,5 mld dolarów. W porównaniu z analogicznym okresem ub. roku oznacza to 19 proc. spadek w liczbie urządzeń i 22 proc. spadek przychodów”

    tvn24bis pl

    • Konrad Uroda-Darłak

     Sprzedaż sobie może spadać, ale to nijak ma się do tego co napisałeś :) Mniej ludzi może je wymieniać, ale to nie równa się z “nikt” ^^

  • teges

   Nie ma na co wymieniać, bo nikt tam nic mocnego do nich nie wrzuca typu Snapdragon 820/821/835, a i system wyciągnięty żywcem z telefonu nie robi wrażenia.

 • Xymox4AD

  Ja tam będę używał swojego Nexusa 7 2013 LTE aż nie padnie. Nawet nie myślę go wymieniać teraz na coś innego. Aktualnie chodzi na LineageOS 14.1 czyli Nougat 7.1.2. I daje radę.
  Zdecydowanie wolę 7 cali używać niż telefon z 5 calowym ekranem. Przeglądanie netu, jakiś film lub streaming.
  Telefon jest ok, ale tylko awaryjnie do konsumowania treści.
  Gdyby padł to byłby kłopot. Na rynku bieda z wyborem lub drożyzna. Aktualnie byłby to 8 cali, LTE oraz minimum FHD.

 • Ziemniaczek

  Ostatni raz korzystałem z tabletu w 2012 roku, pierwszy i ostatni raz.

 • Snap820

  Ja nie pamiętam kiedy może z rok temu xD

 • Xymox4AD

  Dodam jeszcze coś dość istotnego w komentarzu, skoro to badanie na zlecenie Huawei Polska.
  I to chyba nie jestem jedynym co tak myśli?
  CZARNE FRONTY tabletów!!! Co ma mnie popchnąć w zakupie tabletu od Huawei jak nie mam wyboru tego koloru?
  Nie chcę złotego, szampańskiego, srebrnego. Fajnie że komuś taki pasi. Po to jest różnorodność.
  Ale jak wychodzi przyzwoity model to brak czarnego.

  • Natalia Pierzchała

   Byłam zdecydowana kupić tego m3, ale jak wzięłam do ręki to kombinacja biały front ze złotym tyłem mnie odwiodła od tej decyzji. Szkoda, bo tablet cena/jakość wypada bardzo dobrze, ale nie zniosłabym patrzeć na taki zestaw kolorystyczny. Chińczycy technicznie robią już świetne sprzęty (te topowe,tylko

   • JD tego orka

    I bardzo dobrze !!! Tylko złote sprzęty się bierze bo są najładniejsze. Mam IP SE 64GB Gold i nigdy bym innej wersji kolorystycznej nie wybrał.

  • Flynn

   Zdzierają te kolory z Apple.

 • Monciak

  Szkoda że nie byłem badanym w tym zestawieniu bo chyba jako jedyny traktuje tablet jako telefon do dzwonienia i nie mam smartfona by dzwonić :D Oczywiście mam słuchawki bluetooth :)

 • pakierhakierxd

  mam i korzystam jest to taki dodatek do smartphona i laptopa ;)

 • czytacz

  Mam tablet 8 cali najtańszy z Windows.
  Miał być lekki (10 cali są już cieżkie), większy od telefonu, bo źle widzę.
  Lepszy do noszenia niż netbook. Włączany sporadycznie. Następnego na pewno nie kupię.

 • Togzyczny

  Mój tablet to kupa złomu na której da się liczyć piksele. Poza tym ma on problem z wczytaniem ikonek na ekranie startowym więc… Poza tym tablety w kwocie do 1000zł nie mają ekranów FHD, a ja przyzwyczaiłem się do FHD s smartfonie i nie zamienię tego na zwykłe HD.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona