Ważne

Joseph Kim nowym prezesem Samsung Electronics Polska

Joseph Kim otrzymał dziś nominację na stanowisko prezesa Samsung Electronics Polska. Zastąpi Hadriana Baumanna, który z kolei przenosi się do brytyjskiego oddziału firmy.

Nowy prezes w szeregi Samsunga wstąpił prawie 29 lat temu. W przeszłości pracował w kilku działach w strukturze firmy, m.in. sprzedaży i marketingu czy HR. Nie sposób także odmówić mu doświadczenia w kierowaniu pracą poszczególnych oddziałów koreańskiego producenta.

W ciągu ostatnich pięciu lat Joseph Kim pełnił bowiem funkcję dyrektora generalnego Samsung Electronics. Najpierw, w latach 2011-2013 w krajach bałtyckich, a następnie przeniósł się do Rumunii (2014-2017). Dziś przenosi się do polskiego oddziału, co następująco skomentował po odebraniu nominacji:

Jestem dumny i zaszczycony, że obejmę fotel prezesa Samsung Electronics Polska. To oddział, który w ostatnich latach notuje wspaniałe rezultaty i może pochwalić się imponującym wzrostem. Wierzę, że z pomocą świetnego polskiego zespołu, umocnimy firmę Samsung na pozycji rynkowego lidera i poprowadzimy ją do kolejnych sukcesów. 

Nowemu prezesowi życzymy powodzenia i samych sukcesów w kierowaniu pracami Samsung Electronics Polska.

Komentarze

 • Bizon

  Bardzo dobrze, że na takim stanowisku będzie osoba z doświadczeniem.

 • Reaver

  Myslalem ze polski rynek jest juz na tyle dojrzaly ze nie potrzebuje ekspatow spadochroniarzy..

  • Shynom

   Spadochroniarze idealnie nadają się na nasz biedacki rynek

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona