Ważne

BlackBerry KEYone w ulepszonej wersji zadebiutuje w czerwcu w Indiach

BlackBerry KEYone zadebiutował pod koniec lutego, przy okazji targów MWC 2017 w Barcelonie. Smartfon nie zdążył jednak jeszcze dotrzeć do wszystkich krajów (w samej Polsce dostępny był tylko przez jakiś czas), na przykład do Indii. Oczekiwanie się jednak opłaci, ponieważ w czerwcu trafi do sprzedaży tam ulepszona wersja.

Dostępny w Indiach BlackBerry KEYone ma mieć 4GB RAM, podczas gdy “standardowo” smartfon ma 3GB RAM. Pojawi się też Dual SIM (do tej pory jedynym modelem BlackBerry z dwoma slotami na kartę SIM był zaprezentowany na początku marca BB Aurora). Co więcej, urządzenie ma być produkowane bezpośrednio w tym kraju. A to dość ciekawe.

Jak wiadomo, za BlackBerry KEYone (czyli m.in. projekt) całkowicie odpowiada chiński TCL. Firma nie ma jednak “pod sobą” Indii – to rynek, “należący” do Optiemus Infracom Ltd, który swoim zasięgiem obejmuje także Bangladesz, Sri Lankę i Nepal. Wygląda jednak na to, że obie firmy się “dogadały” – najpewniej stwierdzono, że mieszkańcy ww. krajów również chętnie weszliby w posiadanie “klawiaturowca” z jeżynką na obudowie.

BlackBerry KEYone w Indiach ma kosztować 39999 rupii, czyli równowartość ~2400 złotych. Dla porównania, cena “standardowej” wersji w Europie to 599 euro (~2550 złotych). W samej Polsce chętni musieli jednak zapłacić za ten model aż 2999 złotych.

Z opisem i dokładną specyfikacją BlackBerry KEYone możecie zapoznać się tutaj. Pamiętajcie jednak o zmianach, wymienionych powyżej.

Przy okazji warto też dodać, że Optiemus Infracom Ltd szacuje, że przez cały 2017 rok sprzeda dwa miliony smartfonów z logo BlackBerry na obudowie, co przełoży się na przychody w wysokości nawet 350 milionów dolarów. Produkcją nowych urządzeń ma się zająć tajwański Winstron, który odpowiada również za wytwarzanie iPhone’a 7 Plus. Hindusom przypadnie z kolei sprzedaż i promocja sprzętów.

Źródło: PhoneRadarSeeking Alpha przez Android Headlines

Komentarze

 • NoTak

  3K – cena dla konesera.

 • LinekPark

  htt
  p://ww
  w.bbne
  ws.
  pl/201
  7/05/blackberry-keyone-z-4-gb-pamieci-ram-oraz-dualsim-zadebiutuje-juz-w-czerwcu/
  Proszę zjechać do komentarzy. Bije S8 i jest bardziej funkcjonalny od wszystkich full touch, ale kto używał zwykłej klaw, nie od BB, ten nie zrozumie. Tam jest ona czymś więcej, o czym dyskusja w komentarzach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona