Ważne

Apple wydłużyło gwarancję na klawiaturę Smart Keyboard do iPada Pro do trzech lat

Powodem są występujące "problemy funkcjonalne"

Apple standardowo daje tylko jeden rok gwarancji na swoje urządzenia i akcesoria. Ostatnio jednak koncern z Cupertino ogłosił, że z uwagi na występujące problemy z baterią, wydłuża okres ochronny dla pierwszej generacji Apple Watch do trzech lat. Teraz okazuje się, że „kłopoty funkcjonalne” trapią również klawiaturę Smart Keyboard do iPada Pro.

Jak wynika z wewnętrznej notatki, przesłanej do pracowników sklepów, od teraz obowiązuje trzyletnia gwarancja na to akcesorium. Została ona wydłużona o dwa lata z uwagi na „problemy funkcjonalne”, wśród których wymieniono m.in. „przyklejanie” się klawiszy (zjawisko szczególnie znane z wysłużonych, tradycyjnych klawiatur) oraz problemy ze złączem smart connector, a przez to również z komunikacją. Może się także zdarzyć, że poszczególne przyciski nie będą działać.

Wydłużona gwarancja obowiązuje zarówno w przypadku klawiatury Smart Keyboard do 9,7-calowego, jak i 12,9-calowego iPada Pro. Dla pewności zapytałem jeszcze polski oddział Apple o to, czy dotyczy to również klientów w Polsce, jednak nie uzyskałem jeszcze odpowiedzi. Gdy ją dostanę, na pewno zaktualizuję ten artykuł.

Przy okazji zapytam, czy są wśród Was właściciele iPada Pro i jednocześnie użytkownicy klawiatury Smart Keyboard? Jeżeli tak, to powiedzcie proszę, czy doświadczyliście jakichś problemów, wymienionych powyżej, czy Wasze egzemplarze działają akurat bez zarzutu (przynajmniej do tej pory).

Źródło: 9to5Mac przez cnet

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona