Konstruujemy idealnego smartfona A.D. 2017 – pomożecie?

Sony idzie w aparaty, Samsung stawia na zagięte ekrany AMOLED, LG zwiększa obszar roboczy, a Huawei postawiło w tym roku na ewolucję, eliminując braki, na jakie uskarżali się użytkownicy flagowca sprzed roku. A gdyby tak wyjść ponad schemat i spróbować stworzyć smartfona idealnego? Spróbujmy!

Nie jest to pierwsza tego typu próba na Tabletowo. Mniej więcej dwa lata temu mój redakcyjny kolega Tomek przygotował wpis połączony z ankietą, który również zmierzał w kierunku wyboru specyfikacji, która w Waszych oczach przekułaby się na stworzenie urządzenia idealnego: łączącego w sobie wszystkie dobre cechy smartfonów, które można już kupić na rynku. Z wynikami tamtej ankiety możecie zapoznać się tutaj.

Tym razem jednak chciałem zabrać Was w wycieczkę o krok dalej: spróbujmy poszerzyć naszą ankietę o garść pytań związanych z niemal każdym aspektem Waszego wyśnionego urządzenia. Będzie z tym trochę roboty, jednak fajnie będzie zobaczyć w wynikach ankiety, jakie macie preferencje dotyczące urządzenia w takich kwestiach jak technologia wykonania matrycy czy rozmieszczenie głośników w urządzeniu.

Gotowi? Zaczynamy!

Ekran, czyli sprawa najwyższej wagi

OK. Obudowę smartfona mamy już (raczej) skonfigurowaną. Odpowiedzieliście na powyższe pytania, pora więc przejść do tej części ankiety, która dla wielu z Was będzie mieć znaczenie priorytetowe. Łatwo nie będzie, bo zapytamy Was nie tylko o przekątną, rozdzielczość ale także i o technologię, w jakiej ma być wykonany Wasz idealny wyświetlacz, jednak jako czytelnicy Tabletowo.pl na sto procent ze wszystkimi nowinkami ze świata mobilnych technologii jesteście przecież na bieżąco. No to lecimy ;)

Flagowy Samsung Galaxy S7 Edge

Bateria, żeby nasz smartfon pracował jak najdłużej

Wiadomo: damy za mało mAh, to nasze urządzenie rodem ze snów nie przysporzy nam zbyt wiele radości. Damy za dużo – telefon urośnie i może stać się sporych rozmiarów cegłą. Trzeba więc znaleźć jakiś kompromis.

Procesor, żeby nie zabrakło nam mocy

Zasobożerny? Najnowszy? Wybór procesora w idealnym smartfonie to trudna sprawa. Jak na ironię, winę za ten stan rzeczy ponoszą poniekąd producenci, którzy stworzyli na rynku bardzo klarowny podział: albo wydajność albo ekonomia energetyczna. Przez to mało który flagowiec musi jednocześnie martwić się o to, aby posiadać układ który poskromi konkurencję w benchmarkach, a jednocześnie być relatywnie energooszczędny. Spróbujemy znaleźć złoty środek?

RAM, żeby system działał jak najszybciej

Powoli wkraczamy w erę 6 GB pamięci RAM. 4 GB dość mocno przyjęło się już na rynku, jednak można tu wysnuć odważną tezę, wedle której ilość pamięci RAM rośnie wprost proporcjonalnie do ceny kolejnych smartfonów flagowych ;) Oczywiście pamiętacie o tym, że gdzieś nad Wami siedzi sobie grupka księgowych i z coraz większym uśmiechem patrzy na to, jak wybieracie coraz droższe części do smartfona Waszych marzeń, prawda?

Pamięć wewnętrzna

W tym roku większość firm doszła do wniosku, że 64 GB pamięci ze wsparciem dla kart SD do 256 GB to całkiem zgrabny pomysł. Podzielacie tę opinię czy też macie nieco inne zdanie?

Spis treści:

1. Obudowa, ekran, procesor, RAM, pamięć wewnętrzna
2. System operacyjny, głośniki, aparaty, cena, nazwa

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona