Ważne

W Korei Południowej można kupić nowego Galaxy S8 już za równowartość 1150 złotych

Galaxy S8 – jak przystało na flagowca – nie jest tani. I na razie się to nie zmieni, ponieważ od momentu jego oficjalnego debiutu sprzedażowego minęło zbyt mało czasu. Jednak w Korei Południowej, dzięki korzystnemu zbiegowi okoliczności, można kupić ten smartfon już za równowartość 1150 złotych.

Jak to możliwe? Sugerowana cena Galaxy S8 na tamtejszym rynku wynosi 935 tysięcy wonów (~3200 złotych). Jednak, ku uciesze klientów, operatorzy oferują – legalnie – przy zakupie tegorocznego flagowca Samsunga subsydia, pozwalające obniżyć cenę tego modelu do 753 tysięcy wonów (~2570 złotych). Skąd się więc nagle wzięła sytuacja, w której da się nabyć urządzenie za równowartość 1150 złotych?

Otóż od 2 maja operatorzy zaczęli – dosłownie – bić się o nowych klientów, oferując subsydia do wysokości nawet 600 tysięcy wonów (~2050 złotych). Dzięki temu nowiutki Galaxy S8 kosztuje niewiele ponad równowartość tysiąca złotych. Nic, tylko brać – taka oferta przecież normalnie się nie zdarza.

Problem jednak w tym, że – jak się właśnie okazuje – taka praktyka (czyli zbyt wysokie dopłaty) nie jest do końca legalna. Nad wszystkim bowiem czuwa Południowokoreańska Komisja Łączności, która monitoruje liczbę nowych aktywacji. Gdy przekroczy ona danego dnia próg 24 tysięcy, wówczas zaczyna się interesować sytuacją. I tak też było tym razem, ponieważ tylko 2 maja Galaxy S8 kupiło ponad 28 tysięcy osób.

Wolnoamerykanka południowokoreańskich operatorów jest możliwa dzięki temu, że tamtejsza Komisja Łączności zawiesiła monitorowanie nowych aktywacji z dniem 30 kwietnia. Co więcej, dyrektor instytucji ustąpił, a nowy zostanie wybrany nie wcześniej niż w przyszłym tygodniu. Na 9 maja zaplanowane są bowiem wybory prezydenckie, ponieważ ostatnia pani prezydent została odsunięta od władzy.

Co prawda „wyprzedaż” Galaxy S8 zakończy się zapewne wcześniej, jednak możemy zazdrościć szczęśliwcom, którzy kupią nowiutkiego flagowca Samsunga za 1/3 jego sugerowanej ceny.

*Na zdjęciu tytułowym Samsung Galaxy S8+ (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: etnews przez Android Authority

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona