Ważne

Surface Phone? Niewykluczone, ale nie w takiej formie, jak sobie to wyobrażamy

Mimo serii całkiem interesujących produktów, które w ciągu ostatnich miesięcy zaprezentował Microsoft, obejmującej Surface Studio i Surface Book, gigant z Redmond przejmująco milczy na temat Surface Phone’a – topowego smartfonu z systemem Windows 10 Mobile. Co o nim mówi prezes Microsoftu?

W niedawnym wywiadzie w podcaście Marketplace’s Make Me Smart, prezes Microsoftu, Satya Nadella, omawiał inicjatywy edukacyjne firmy, kwestie prywatności danych i ocierał się w swoich wypowiedziach o science-fiction. Powiedział też, że Microsoft szuka nowych pomysłów.

Czy będziemy jeszcze kiedyś produkować telefony? Jestem pewien, że tak. Jednak nie będą one wyglądać tak, jak te, których używamy dzisiaj.
– Satya Nadella, CEO Microsoftu

W wywiadzie Nadella wspomniał również, że obecnie kwestie sprzętowe są dla firmy drugorzędne. Priorytetem jest równorzędna konkurencja z iOS-em i Androidem na rynku systemów operacyjnych. Nie znaczy to, że Microsoft całkowicie odpuszcza sobie hardware. “Dobrym przykładem jest to, co udało nam się osiągnąć z linią Surface. Nikt wcześniej nie podchodził poważnie do segmentu 2-w-1, podczas gdy my właściwie stworzyliśmy tę kategorię urządzeń. Uczyniliśmy z niej coś, co do tej pory jest powszechnie wykorzystywane – i to jest właśnie to, co chcielibyśmy robić.” – wyjaśnia Satya Nadella.

Linia Surface od Microsoftu ma już kilku swoich przedstawicieli. Niezależnie od tego, czy jest to Surface Studio, czy nowozaprezentowany Surface Laptop z Windows 10 S, jasne jest, że firma próbuje pokazać się z dobrej strony i odkrywać nowe karty. Plany wydania Surface Phone’a zostały jednak przesunięte w bliżej nieokreśloną przyszłość. I z tego, co zasugerował Nadella wynika, że dość odległą – gdyż miałoby to być urządzenie reprezentujące odmienny, jeszcze nie odkryty rodzaj smartfonu.

Czyżby gigant z Mountain View czekał na kolejną rewolucję w projektowaniu sprzętów służących komunikacji? A może sam chciałby być jej autorem? Być może obie odpowiedzi są poprawne. Jedno jest pewne: super-flagowiec Microsoftu nie pojawi się w bliskiej przyszłości. Czekając na Godota, jakim (nie) okazał się Surface Phone, można już się mocno znudzić.

źródło: marketplace.org przez Gadgets360

Komentarze

 • pantadeus

  Trzeba im przyznać, że, przynajmniej werbalnie, nie odpuszczają. Może faktycznie olali smartfony takie jakie znamy dziś, bo za ciasno im na rynku, a czekają na czasy, kiedy zwykłe 5-6 calowe pudełeczko nie będzie już wystarczające.

  • LuckyOne

   Jeśli rzeczywiście postanowią czekać, zamiast wprowadzić na rynek coś innowacyjnego, co zmieni zasady gry, to ja już im przestaję kibicować.
   Jedyną szansą dla nich jest wykreowanie nowego rynku.

 • Ziemniaczek

  Im to nawet Windows 10 nie wyszedł, a co dopiero dział mobilny, żenada.

 • uru28

  O widzę że stare wraca… Nie jeden CEO popłynął w M$ jeśli chodzi o mniemanie o firmie -“Nikt wcześniej nie podchodził poważnie do segmentu 2-w-1, podczas gdy my właściwie stworzyliśmy tę kategorię urządzeń.” Na miejscu Asusa bym się konkretnie obraził na Satye…

 • Waldek W (valdi71)

  Jak to rozumieć…” Jednak nie będą one wyglądać tak, jak te, których używamy dzisiaj.”…
  Nie będą takie plastikowe i trzeszczące jak moja lumia 950 xl ds, lub wcześniejsza 950 DS, czy też będą tym co na tą chwilę pozostaje w sferze obecnego jeszcze SCI-FI ?

  :) :) :)
  Czekajcie dalej “piaskowe dziadki z M$”…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona