Samsung sprzedał ponad 50 milionów Galaxy S7 i S7 edge

Zewsząd napływają do nas informacje o świetnym przyjęciu na rynku ósmej generacji flagowego Samsunga. Tyczy się to także naszego kraju. Tymczasem poznaliśmy wynik, jakim może poszczycić się ubiegłoroczna wersja. Koreańczycy mogą być z niego zadowoleni.

Wobec Galaxy S8 producent ma konkretne plany. Urządzenia z tej serii mają sprzedać się w liczbie 60 milionów sztuk. Liczba na pewno robi wrażenie, ale nawet jeżeli tak się stanie, do najlepszego wyniku spośród wszystkich generacji galaktycznych smartfonów, zabraknie 10 milionów (S4). Z kolei po ponad 14 miesiącach od premiery Galaxy S7 wiemy już, że sprzedano 55 milionów modeli z tej serii.

Na uzyskanie tego wyniku pozwoliła również sprzedaż, jaką zanotowano w pierwszym kwartale tego roku. W okresie styczeń-marzec po urządzenia sięgnęło 7,2 miliona osób. Jest to prawie 10 procent spośród wszystkich smartfonów z logo koreańskiego producenta, jakie w tym czasie znalazły nowych właścicieli (80 milionów).

Liczba sprzedanych “essiódemek” plasuje tę generację na trzecim miejscu wśród najlepiej sprzedających się modeli tej serii, zaraz za S4 i S3. Z czego może wynikać taki wynik? Jednym z powodów mógł być problem z ubiegłoroczną serią Note, przez co część osób sięgnęła właśnie po S7. Być może również informacja o opóźnieniu debiutu S8 przekonała część użytkowników do kupna poprzedniej generacji. Ale, tak czy inaczej, S7 to świetny telefon i zapewne to właśnie tu leży tajemnica jego sprzedaży.

Źródło: Yonhap News

Komentarze

 • stark2991

  To się nazywa paradoks – dwa najgorsze modele z serii S miały największą sprzedaż ;)

  • Lumin Ek

   Ale S4 to ty szanuj.Do dzis go uzywam i wlasnie z niego piszę.

  • Paweł

   S7 ma szansę wejść na 1 miejsce – mnostwo jest go jeszcze w sklepach a model flat jest dla wielu jedynym sensownym flagowcem firmy. A poza tym jest bardzo ciekawy w swojej cenie :)

   • bolo

    Lepiej S8 krawędzie w nim już nie są tak przesadzone jak w S7E.

  • Linkyop

   Najgorsze? Dlaczego?

   • stark2991

    S3 – lag na lagu, a w S4 niewiele lepiej. Oba te telefony to najgorzej wykonane eski, choć S5 tez piękna nie jest. S3 to był praktycznie S2 z lepszym prockiem i większym ekranem, a w S4 najciekawszym elementem były małe ramki

 • Tomk

  A to dużo ? …:-)

  • Seba s7 edge

   Tylko brand Play ociąga się z aktualizacją mam ten sam problem , można to zmienić w serwisie oczywiście serwis wykręca się od tego , mają kupę innej roboty

   • Tomk

    Nie wiem czy mi to miałeś odpowiedzieć :-). Ale jak masz problem doradzę, proponuje zainstalować przez odin oprogramowanie bez brandu. To bardzo prosta robota, kilka minut.

 • tomasz berka

  Szkoda ze samsung mimo tylub klientów nie aktualizuje galaxy s 7 edge a inne niższe modele mają już nougata

  • Marcin Antkowiak

   Mam s7 edge i nougata od kilku tygodni

 • Radomir Jamelski

  Nie samsung tylko twój operator ja mam 7 flat i edge z sieci 1&1 I mam już nugata od 2 miesiecy.
  Pozdrawiam

 • Marcin Antkowiak

  S7 edge to najlepszy smartfon jaki miałem i używam go nadal jednocześnie stwierdzam(po wieloletniej przygodzie z nadgryzionym jabłkiem) że dla mnie oficjalnie urządzenia z androidem “pokonały” apple. Chyba musiałem poprostu wyjść z zafascynowana prostotą ios na rzecz możliwości androida :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona