Ważne

Spotify dodaje funkcję Behind The Lyrics do swojej aplikacji na Androida

Jeśli masz więcej niż dwadzieścia-parę lat, możesz pamiętać powstanie takiego muzycznego kanału telewizyjnego jak VH1. W czasach, kiedy MTV przestawało już puszczać muzykę, cenne były inne programy, w których można było posłuchać klasyków i obejrzeć kultowe teledyski. VH1 był takim kanałem. Dodatkowo, na ekranie zawsze wyświetlały się ciekawostki na temat kulis powstania danego utworu lub jego wykonawcy. Podobną funkcję znajdziecie teraz w Spotify na Androidzie.

To nic nowego dla użytkowników iOS, gdyż Behind The Lyrics jest obecne na iPhone’ach już od 2016 roku. Teraz jednak może się z nią zapoznać szersze grono słuchaczy, używających smartfonów z Androidem.

Funkcja, powstała przy współpracy ze społecznością Genius.com, na której stronie można znaleźć tysiące tekstów piosenek oraz ich interpretacje, pojawia się w formie dodatkowej adnotacji. Wyświetla się ona “na” okładce aktualnie słuchanego albumu. Można jej się pozbyć, przesuwając informację w górę lub w dół. Jeśli najdzie nas ochota na powrócenie do ekranu z ciekawostkami, można to zrobić takim samym gestem.

Opisy są dostępne dla niektórych nowych albumów, które miały premierę w ostatnich dniach i dla wybranych playlist Spotify. Pojawiają się też przy większości klasycznych utworów ze wszystkich gatunków muzycznych, uznawanych za legendarne. To świetna okazja do uzyskania kilku interesujących faktów na ich temat i poćwiczenia języka angielskiego – bo w tym są prezentowane.

Behind The Lyrics na Androidzie ruszyło już wczoraj, ale niektórzy będą musieli jeszcze chwilę poczekać, aż aktualizacja “rozleje się” na wszystkich użytkowników aplikacji.

źródło: Spotify, Genius, własne, dzięki AndroidAuthority

Komentarze

 • 2451

  Co znaczy: “Jeśli masz więcej niż 21 lat, możesz pamiętać jeszcze taki muzyczny kanał telewizyjny jak VH1”?
  Przecież VH1 działa nadal, podobnie jak VH1 Classic.

  • Chodziło mi o czasy jego powstania, poprawiłem zdanie :) VH1>MTV :)

   • 2451

    Ja niestety pamiętam zamknięcie takiego kanału jak VIVA Zwei :-(

 • Konrad Wójcik

  na iOS jest od dawna. Jak zwykle androidowe apki sa opoznione.

  • Daniel

   Takie duperele to dla dzieci z gimnazjum mogą zostawić.

  • wooz

   To ciekawe bo zazwyczaj jest na odwrót. Nawet nowsze wersje klienta fb czy messengera było później wydawane bo apple z różnych okazji miał opóźnienia w weryfikacji apek.

 • Daniel

  Całkowicie niepotrzebne i zbędne. Wolałbym lepiej jakby dodali tekst utworów. Dezzer od dawna posiada taką funkcję.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona