Ważne

Sennheiser będzie partnerować Samsungowi przy tworzeniu inteligentnych zestawów słuchawkowych dla urządzeń z Androidem

Niemiecka firma produkująca sprzęt audio ogłosiła rozpoczęcie współpracy z Samsungiem. Wkrótce w ofercie producenta pojawią się eleganckie zestawy słuchawkowe dla smartfonów i tabletów z Androidem.

Czymś, co wyróżnia zestawy słuchawkowe Sennheisera, jest autorska technologia firmy, AMBEO 3D, która sprawia, że dźwięk w grach i filmach jest bardziej realistyczny. Firma produkuje już tego typu akcesoria ze złączami Lightning dla iPhone’ów.

Zestaw słuchawkowy Sennheiser AMBEO

Prezes firmy, Andreas Sennheiser, powiedział redakcji Korea Herald: “Pracujemy z Samsungiem nad inteligentnym zestawem słuchawkowym AMBEO, który będą mogli używać właściciele urządzeń z Androidem, ponieważ system ten dominuje na rynku smartfonów. Wybraliśmy Samsunga, bo potrzebujemy wiarygodnego partnera i chcemy być pewni, że nasza technologia będzie zgodna z większością sprzętów.”

Sprzęty Sennheisera są dostępne w Korei Południowej już od 30 lat, ale firma otworzyła filię w tym kraju dopiero przed dwoma laty. Jej prezes powiedział, że koreańscy konsumenci są bardzo świadomi technologicznie i że kraj ten jest bardzo ważnym miejscem, gdzie testuje się wiele nowych technologii. Andreas Sennheiser wypowiedział się też, że widzi spory potencjał w przemyśle gier, i że rynek gamingowy jest w Korei Płd. bardzo atrakcyjny.

na zdjęciu tytułowym: Andreas Sennheiser

źródło: Korea Herald przez Sammobile

Komentarze

 • anemusek

  Najpierw wykupili H&K, a teraz zaciągnęli do łóżka Sennheisera ;/

 • Teraz.j

  A na końcu zostanie Sammy i Jabłko, będą dwie premiery w roku i tyle ;-), a poważniej Sennheiser = imo na +, ja bardzo lubię odsłuch z “Senków”, mam dwie pary – domowe i outdoor – na kabelkach, bardzo je cenię, imo idealny produkt dla myślącego człowieka, już audiofil jeszcze nie maniak.

  • Tomasz G.

   …może meloman ale napewno nie audiofil bo ten muzyki ze smartfona nie słucha ;)

   • Teraz.j

    A kto ci powiedział, że używam moich Senków w połączeniu ze smartfonem ?, do smartfona mam słuchawki (precyzując zestaw HF) na Bluetooth (Plantronics), do Spotify i gadania “na mieście” jak znalazł, a szczerze mówiąc – czuł bym się jak idiota (i za takich uważam używających takich zestawów), paradując po mieście ze słuchawkami over-ear na głowie.

    Nie dość że potwornie gorąco, to jak słusznie zauważyłeś, bez porządnego DAC’a w telefonie, to jakby kupić telewizor 4K i oglądać na nim telewizję naziemną czy video z VHS :-), poza tym DAC + Senki over-ear na miasto, bo cokolwiek innego się nie nadaje do słuchania?, litości…,
    miewam przerosty ego, ale uważam że jeśli już, to należy im nadać formę np. Porsche :-), (którego niestety – mam nadzieję że, “niestety jeszcze” nie mam).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona