Ważne

Samsung i Qualcomm nie próżnują i już pracują nad procesorem do Galaxy S9

Samsung nie ma czasu cieszyć się z ogromnego sukcesu, jaki odniósł na rynku Galaxy S8. W dniu premiery zaczął bowiem tykać zegar, odliczający dni do debiutu następcy. Nic więc dziwnego, że Samsung nie traci ani chwili i od razu razem z Qualcommem rozpoczął prace nad procesorem do Galaxy S9.

Oczywiście jest jeszcze za wcześnie, aby cokolwiek powiedzieć zarówno na temat tego układu, jak i samego smartfona. Spekuluje się jednak, że przyszłoroczny, flagowy SoC Qualcomma nazywać się będzie Snapdragon 845. Nie wiadomo też, na jaki proces technologiczny się zdecydowano. A możliwości są co najmniej dwie.

Samsung, który najprawdopodobniej będzie odpowiadał za produkcję tego procesora (chyba, że TSMC “sprzątnie” mu zlecenie sprzed nosa), aktualnie skupia się na rozwijaniu 10-nm litografii. Niedawno ogłoszono, że druga generacja FinFET LPP jest gotowa do wdrożenia, a proces produkcyjny na masową skalę ruszy w czwartym kwartale 2017 roku. W przygotowaniu jest już także trzecia, FinFET LPU, którą z kolei planuje się zacząć stosować w 2018 roku.

Mogłoby to więc wskazywać, że Snapdragon 845 będzie powstawać właśnie przy użyciu trzeciej generacji 10-nm litografii – a przynajmniej sugerowałaby to logika. Możliwe jednak, że Samsung pójdzie o krok dalej i przyszłoroczny, flagowy SoC Qualcomma wyprodukuje w niższym procesie. Koreańczycy bowiem inwestują już w 8, 7, a nawet 6 nm.

Źródło: SamMobile

Komentarze

 • Edward Piotrowski

  Mam nadzieję,że Snapdragon 845 nie będzie przegrzewał się.

  • regoat

   A skąd takie obawy ?

   • Hahacz

    Zapewne 810.

    Poza tym póki co, to throttling ma się dobrze. Czyli jest nad czym pracować.

 • stark2991

  “Nic więc dziwnego, że Samsung nie traci ani chwili i od razu razem z Qualcommem rozpoczął prace nad procesorem do Galaxy S9.”

  Nic więc dziwnego, że Samsung nie traci ani chwili i od razu razem z Qualcommem rozpoczął prace nad procesorem, który trafi do przyszłorocznych flagowców, w tym do S9.

  Poprawiłem, nie dziękujcie ;)

  • Rafal Warachewicz

   Mamy to w dupie, trollu.
   Ciekawe czy tam też byłeś taki mądry.

 • Jumperone

  Bardzo dobry artykuł. Z serii “nic nie wiemy ale coś pozmyślamy to będą wyświetlenia”..

 • Hahacz

  Naprawdę ktoś wierzy, że 2x pod rząd (tylko rok różnicy) i Samsung opracuje i zdąży zejść na niższy proces, mimo coraz większych problemów wraz z ubywaniem kolejnych nanometrów?

Przeczytaj następny wpis

LG X Power 2 trafi do sprzedaży dopiero na początku czerwca

Ale my najprawdopodobniej poczekamy na niego jeszcze dłużej

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona