Ważne

Nowa opaska fitness, ART RunOne, już do kupienia w Polsce. Cena całkiem przyzwoita

Po każdej zimie mnóstwo osób stwierdza, że wypadłoby ruszyć zadek i zrzucić nagromadzone przez zimę sadełko. Dobrym “motywatorem”, który pomoże wytrwać w powziętym postanowieniu, może być opaska fitness. Na polskim rynku zadebiutowała właśnie kolejna – ART RunOne.

Sugerowaną cenę urządzenia ustalono na 118 złotych. Opaska ma wyświetlacz OLED o rozdzielczości 96×16 pikseli, a jej sercem jest chipset DA14580 – dokładnie taki sam model stosuje Xiaomi w swoich Mi Bandach. ART RunOne wyposażono także w pulsometr. Oczywiście nie zabrakło również takich funkcji, jak mierzenie przebytego dystansu, liczenie kroków i spalonych kalorii oraz monitorowania snu.

Z opaską komunikacja odbywa się poprzez Bluetooth i aplikację (DayDay Band, IMCO). ART RunOne współpracuje z urządzeniami, kontrolowanymi przez system operacyjny Android w wersji 4.3 lub wyższej oraz iOS 7.1 lub nowszy. Energię dostarcza z kolei akumulator o pojemności 40 mAh – ma to wystarczyć na około tydzień ciągłej pracy.

Należy też wspomnieć, że obudowa ART RunOne spełnia normę IP65, czyli jest całkowicie pyłoszczelna, a do tego odporna na strumień wody. Podobno można nawet brać prysznic z nią na ręce. Dla niektórych użytkowników istotną informacją może być również ta, że opaska ma działać bez problemu w temperaturach od -20°C do +55°C.

Gdybyście się zastanawiali, to generalnym dystrybutorem marki ART w Polsce jest firma Multioffice Sp. z o.o. z Krakowa.

Źródło: informacja prasowa

Komentarze

 • Oprócz procesora oba smartband’y mają chyba identyczne paski, dzięki czemu nie byłoby problemu z ich dokupieniem na AliExpress.

  • LuckyOne

   Chyba, czy na pewno? Podobne nie oznacza tych samych. Poza tym design urąga jakimkolwiek standardom, ten wystający moduł wypadnie po 5 minutach noszenia.

   • Nie mam żadnej pewności, napisałem tak patrząc na dołączone zdjęcia.

 • Maxik

  “Energię dostarcza z kolei akumulator o pojemności 40 mAh – ma to wystarczyć na około tydzień ciągłej pracy.”
  Mój Mi Band 2 ciągnie już 25-ty dzień na jednym ładowaniu i jeszcze zostało 15% baterii :D

  • Piotr Skonieczny

   Mam pytanie do Ciebie. Jak wygląda kwestia powiadomień?
   Co się wyświetla w przypadku:
   – połączenia przychodzącego
   – sms
   – e-maila (gmail)
   – Google Keep

   Jak wygląda zasada budzika? Musi być stale połączony telefon z opaską, czy po ustawieniu alarmu opaska nie musi już być połączona z telefonem?

   Z góry dzięki za odpowiedź :)

   • Maxik

    Jeżeli będziesz używać standardowej aplikacji Mi Fit to:
    – Połączenia przychodzące będą wyświetlane jako “Słuchawka telefonu” + wibracja;
    – Wiadomości SMS będą wyświetlane jako “Dymek z trzeba kropkami” + wibracja;
    Pozostałych rzeczy jak Gmail nie ma w ustawieniach.
    Co do budzika to Ci nie powiem bo mój telefon z opaską jest cały czas połączony z telefonem poprzez Bluetooth, a nie próbowałem bez :)

    Można uzyskać większą “władzę” nad opaską. Wtedy trzeba pobrać płatną aplikację Mi Band Tools i wtedy przykładowo, będzie wyświetlany numer telefonu który do Ciebie dzwoni
    Pozdrawiam!

  • To tylko news, sensowne porównanie to tylko przez recenzje. Też mam Mi Banda 2 jest bardzo dobry jeżeli idzie o trzymanie baterii. Ale ja np. używam cały czas włączonego pulsometru z pomiarem ciągłym i już tak różowo nie wygląda ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona