Ważne

Microsoft na otarcie łez po Wunderlist, prezentuje To-Do

Po tym, jak Micosoft dawno temu przejął Wunderlist, trzeba było tylko poczekać, aż gigant z Redmond zaprezentuje coś, co będzie przypominać tamtą aplikację. I tak powstało To-Doczyli duchowy następca Wunderlista. Znacznie prostszy, posiadający znacznie mniej opcji konfiguracyjnych i… chyba właśnie z tego powodu aplikacja raczej nie stanie się hitem.

To-Do ma przede wszystkim pomagać w planowaniu dnia oraz wywiązywaniu się z poszczególnych, określonych wcześniej aktywności. W aplikacji można tworzyć listy, przypomnienia oraz skorzystać z “Sugestii” – opcji, która bazując na naszych dotychczasowych zadaniach, podpowie nam, co możemy jeszcze zrobić.

Istnieje pewna możliwość personalizacji aplikacji, w tym zmienianie tła list, ale różne kolory można też używać w stosunku do poszczególnych zadań, nadając im w ten sposób określony priorytet.

Każdego ranka, po odpaleniu aplikacji, wyświetlane jest okno Mój Dzień, w które możemy wpisać kolejne zadania do wykonania. Łatwo w ten sposób zaplanować to, co chcemy osiągnąć w najbliższych godzinach.

To-Do synchronizuje się między urządzeniami, dlatego mając tę apkę zainstalowaną na smartfonie, możemy przeglądać i odznaczać poszczególne listy również na komputerze z Windowsem albo jakimkolwiek innym, logując się przez przeglądarkę.

Ta prostota jest jednak powodem, przez który wielu nie będzie zainteresowanych instalowaniem kolejnej aplikacji do odznaczania zadań. Zwłaszcza, że konkurencja jest silna. I choć To-Do określa się jako banalna w obsłudze, intuicyjna aplikacja, tym razem to rzeczywiście może być za mało.

Aplikację można pobrać na Androida, iOSWindowsa.

źródło: Microsoft

Komentarze

 • Paweł Piskurewicz

  “Znacznie prostszy, posiadający znacznie mniej opcji konfiguracyjnych i… chyba właśnie z tego powodu aplikacja raczej nie stanie się hitem.”
  Dla nowych użytkowników może nie, ale To-Do ma jedną kolosalną przewagę nad Wunderlistem- daje Ci dostęp do zadań z Outlooka, a z tych korzysta się w wielu firmach.

 • Sylwester Pietrzyk

  “Aplikację można pobrać na Androida, iOS i desktopowego Windowsa.” – błąd, apka jest też dostępna od dnia “0” również dla mobilnego Windowsa 10.

  • Paweł Piskurewicz

   A nawet przez www, co też może być przydatne gdy chcemy skorzystać pod linuksem, macOSem, albo na czyimś komputerze.

 • Tomasz Zook Durlej

  Wunderlist będzie żyć tak długo aż to-do nie będzie miał jego wszystkich funkcji. To-do jest na takie w fazie “bety”, pi wyjściu z której zastąpi wunderlista. Wystarczy czytać komunikat wydawcy żeby nie pisać głupot wysanych z palca, o prostszej wersji.

 • Joorre

  Wunderlist nie przekonał mnie swoim skomplikowaniem I niską użytecznością. Spróbuję znowu z To do

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona