Ważne

Nieco…”specyficzna” reklama Lenovo Moto Z

To, że reklama jest dźwignią handlu wiadomo nie od dziś. Na tym trudnym polu coraz trudniej jednak się wyróżnić, stworzyć jakiś ciekawy projekt, który zapadnie w pamięć szerszemu gronu odbiorców. Miłą niespodzianką jest więc dla mnie stworzenie nieszablonowej reklamy przez Lenovo.

W swoim materiale, który odnajdziecie poniżej, Lenovo ewidentnie dąży do wbicia przysłowiowej szpili w Apple. Główne kwestie wypowiadane przez bohaterów nagrania można przetłumaczyć jako “oni zmienili gniazdo słuchawkowe, my zmieniliśmy smartfona”. Muzyczka wpada w ucho, niczym stare, dobre Badgers badgers song (włączacie na własne ryzyko) a przekaz zostaje gdzieś z tyłu głowy.

Jak na ironię, Lenovo wraz z linią Moto Z faktycznie do pewnego stopnia zdefiniowało smartfon na nowo, bo moduły zostały przyjęte dość ciepło. Mówi się jednak, że Moto Z2 będzie na nowo posiadała wejście na słuchawki typu audio jack, bowiem to, że w aktualnej Zetce tego gniazda nie znajdziemy, w opinii użytkowników był raczej niezbyt przemyślanym zagraniem. 

W sumie, wtedy wystarczy tylko odrobinę przebudować tę reklamę i znowu będzie ona aktualna. No, chyba że to ironia w wykonaniu marketingowców od Lenovo. Jeśli tak, to całkiem niezła.

źródło: YouTube

*na zdjęciu głównym Lenovo Moto Z Play

Komentarze

 • www

  Naprawdę nie wiem jak to wyjaśnić: w jakieś firmie jeden debil przekonuje resztę podwładnych debili (bądź przełożonych debili), że jack jest niepotrzebny. W kolejnej firmie następny debil – patrząc co zrobili debile z poprzedniej firmy – znów powiela ten schemat. Wiem, że prawo Murphego jest nieubłagane ale na litość boską! Tylu debili w co najmniej kilku największych firmach technologicznych na świecie!!!???

  • Marcin Sawicki

   błąd – usunął nie debil ale księgowy.
   miał być ficzer (dodanie wodoodporności) -> szczelny jack to koszty.
   firma miała gdzieś w R&D projekt pchełek BT więc przy okazji postanowili sprzedać kolejne koło wynaleziono na nowo.
   brak jack to
   – pewnie 3-5$ tańsze w produkcji urządzenie.
   – nakręcanie koniunktury na amajzig pchełki BT za 200$, oferujące przeciętnej jakości dźwięk.
   Geniusz nie debil, debil to gość który postanowił skopiować ten ficzer, nie mając milionów użytkowników uwiązanych do swoich usług i nie mając możliwości sprzedaży pchełek BT 2x drożej niż są warte.

   • www

    “błąd – usunął nie debil ale księgowy” idąc Twoim tokiem myślenia – “debil księgowy” nie istnieje? :)

   • Meretycz

    Jakie koszty? Szczelny JACK to tylko plastikowa rurka z kilkoma blaszkami.

 • Piotr Kaczmarek

  Przypomina mi się od razu odcinek How i meet your mother gdzie Ted walczył z grupą Swen o projekt budynku ??

Przeczytaj następny wpis

Wyciekły kolejne zdjęcia prototypu Galaxy S8+ z podwójnym aparatem

Oceńcie sami, czy smartfon wygląda na nich lepiej niż w rzeczywistości

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona