Ważne

Google testuje kilka zmian w aplikacji YouTube

Gigant z Mountain View w ostatnich dniach zapisał na koncie kilka zmian w swoich systemach. Zaktualizowana została chociażby sama aplikacja Google, dzięki czemu wzbogaciła się o niedostępne dotychczas funkcje, jak między innymi możliwość włączenia powiadomień asystenta. Po zmianach w Zdjęciach Google, możemy za to stabilizować nagrany już obraz. Z kolei pisma odręcznego użyjemy na wszystkich urządzeniach z Android Wear 2.0. Przyszedł więc czas na aplikację YouTube. Producent testuje dla niej kilka nowości, chociaż może to nie do końca dobre słowo. Rozwiązania są już bowiem znane z innych platform.

Pierwsza i chyba najważniejsza z nich tyczy się opcji “picture-in-picture”. Dotychczas użytkownicy aplikacji przeznaczonej na urządzenia z systemem Android mieli możliwość zminimalizowania odtwarzanego materiału i dalszego przeglądania zawartości serwisu z nim w tle. Teraz to rozwiązanie miałoby zostać zastąpione poprzez pasek na dole ekranu. Na nim również znajdzie się miniatura z odtwarzanym filmem, ale oprócz tego pojawi się jeszcze przycisk Play/Pauza. Zobaczcie sami.

Prawdę mówiąc, na razie niespecjalnie mi się to podoba, ale zobaczymy jak zadziała w praktyce. Kolejną, tym razem już zdecydowanie przyjazną dla użytkownika opcją, jest podgląd do ujęcia filmu, podczas przesuwania go za pomocą paska postępu. Dotychczas trzeba było robić to “na czuja”. Po zmianie będzie to z pewnością dużo łatwiejsze.

Zmianie ulegnie również interfejs z najpopularniejszymi materiałami. Dotychczas widok takich segmentów, jak strona domowa czy subskrypcje był dostępny w górnej części okna aplikacji. Wraz z aktualizacją zostanie przeniesiony w jego dolny sektor. Przyniesie to również zmianę w widoku konta użytkownika. Nowy wygląd również i tych sekcji możecie zobaczyć poniżej.

Wprowadzenie zmian w wyglądzie i funkcjonalności aplikacji, jest jej upodobnieniem do wersji znanej z systemu iOS. Nie ma co dziwić się producentowi, że woli mieć jedną wersję, która będzie pracować na różnych systemach operacyjnych. Jest to również udogodnienie dla użytkowników. W momencie “przesiadki” z jednego systemu na drugi, nie musimy na nowo uczyć się obsługi i szukać potrzebnych funkcji.

Jak Wy “na sucho” oceniacie te zmiany?

Źródło: PhoneArena, Android Police

Komentarze

 • stark2991

  Zmiana z podglądem zdecydowanie na plus, z ikonami na dole raczej na plus, z paskiem z filmem – nie mam zdania

 • Mateusz Szozda

  Powiem tak – nareszcie.

  • Technologiczny Łukasz

   Zgadzam się z Tobą

 • Lump

  Powiem tak – jeszcze jeden powód by nie używać używać aplikacji YouTube. To dno tak maksymalne, że wersja mobilna przy niej to cudo.

  • Lump

   Przegladarkowa mobilna oczywiście.

  • uff

   “Powiem tak – jeszcze jeden powód by nie używać używać aplikacji YouTube”

   Nie zjadłeś za dużo jajek w święta?

   • Lump

    Nie ale widzę, że ty świętowałeś bo cały kisiel z czaszki wyciekł.

 • anemusek

  A ktoś używa jeszcze aplikacji YouTube?
  Ja rozumiem, że serwis i prowadzący kanał muszą zarabiać ale pięć reklam w 45 min materiale? To już Polsat wykazuje większy umiar. Dziękuję, wolę operę mini i wersje przegladarkową. Nie wnikam czy to zasługi wersji przegladarkowej czy blokowania reklam w operze ale przynajmniej da się tego używać.

  • uff

   Zapłać i po sprawie. Dość, że darmocha, to jeszcze narzeka.

   • anemusek

    Nie za darmochę tylko za cenę, której nie akceptuje. Tym bardziej, że większość kanałów ma wątpliwe prawa do zamieszczonych materiałów.

   • Fff

    Tylko gimbusy płacą, ale to dobrze bo na takich pierdolniętych dzieciach się dorobiłem.

  • Zalgowski

   “A ktoś używa jeszcze aplikacji YouTube?”
   Absolutnie wszyscy, oprócz pojedynczych wyjątków takich jak ty.

   • anemusek

    Zdziwił byś się. Sporo znajomych jej nie używa bo nie widzi w tym sensu. Spora część nawet takie zbędne i marne aplikacje jak YouTube czy Gmail usuwa.

    • Zalgowski

     Nie mierzę wszystkiego miarą swojego środowiska, i serio, osoby nieużywające oficjalnej aplikacji to wyjątki od reguły.
     Skoro w twoim otoczeniu 30% (czyli znaczna mniejszość) to pytanie o to czy ktoś jeszcze używa oficjalnej apki jest idiotyczne, bo sam przyznajesz że większość. Zaprzeczasz sam sobie.

     • JZawadzka

      Ja też używam w przeglądarce ze względu na brak reklam i możliwość pobrania filmu (w przeglądarce zawsze mnie pyta czy chce odtworzyć czy zapisać). Nie mam w żadnym wypadku konieczności włączania trybu pełnoekranowego bo odtwarzacz się w takim otwiera automatycznie. Do tego ma wygodną regulację jasności i głośności, a w aplikacji YouTube nie ma regulacji jasności wcale, głośność natomiadt mogę regulować tylko przyciskami na boku co nie jest dla mnie wygodne. Poza tym przy odtwarzaniu w aplikacji YouTube telefon strasznie się grzeje.

    • ubawiony

     “Spora część nawet takie zbędne i marne aplikacje jak YouTube czy Gmail usuwa.”

     Śmieszna i zabawna opinia. Akurat YT, który nie ma konkurencji i jest wszechobecny. Praktycznie każdy zagląda do tego serwisu i jest on obecny prawie na każdej stronie internetowej. Gmail, to bez dwu zdań najlepsza poczta i żadne outlooki i inne protezy nie dorównują kultowej poczcie Google.

    • stark2991

     Szczerze mówiąc to nie spotkałem osoby, która by wolała oglądać przez przeglądarkę. Sam uważam to za skrajnie niewygodne, choćby z tego powodu że trzeba ręcznie wchodzić i wychodzić z pełnego ekranu.

     • anemusek

      To zależy od przegladarki i odtwarzacza, którego wykorzystuje. U mnie w operze trzeba dać, a w standardowej przeglądarce nie.

 • Damian

  Czemu ja zmian nie mam…??

 • Ten wygląd na ostatnim screenie jest genialny. Więcej appek powinno mieć menu na dole. Hamburger jest niewygodny. Kiedyś twierdziłem inaczej, ale po zakupie S7 w wersji edge… No i odkąd Spotify zmienił hamburgera na menu na dole… pokochałem <3

 • Patryk

  Na iOS pasek u dolu z subami itp jest juz od dobrych paru kiesiecy i powiem szczerze wygodne to :)

 • 2451

  Mi brakuje braku ustawienia jakości filmu w zależności od rodzaju połączenia tj. 1080p na Wifi i np 280p na sieci komórkowej. Brakuje mi też w zakładce “na żywo” przypiętych na górze subskrybowanych kanałów nadających na żywo.

 • Technologiczny Łukasz

  Nie mogłem się doczekać przeniesienia paska na dół.

  Da się jakoś pobrać taką wersję?

 • notonlypierogi

  Czy tylko ja mam już pasek na dole ekranu?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona