Ważne

Google testuje kilka zmian w aplikacji YouTube

Gigant z Mountain View w ostatnich dniach zapisał na koncie kilka zmian w swoich systemach. Zaktualizowana została chociażby sama aplikacja Google, dzięki czemu wzbogaciła się o niedostępne dotychczas funkcje, jak między innymi możliwość włączenia powiadomień asystenta. Po zmianach w Zdjęciach Google, możemy za to stabilizować nagrany już obraz. Z kolei pisma odręcznego użyjemy na wszystkich urządzeniach z Android Wear 2.0. Przyszedł więc czas na aplikację YouTube. Producent testuje dla niej kilka nowości, chociaż może to nie do końca dobre słowo. Rozwiązania są już bowiem znane z innych platform.

Pierwsza i chyba najważniejsza z nich tyczy się opcji „picture-in-picture”. Dotychczas użytkownicy aplikacji przeznaczonej na urządzenia z systemem Android mieli możliwość zminimalizowania odtwarzanego materiału i dalszego przeglądania zawartości serwisu z nim w tle. Teraz to rozwiązanie miałoby zostać zastąpione poprzez pasek na dole ekranu. Na nim również znajdzie się miniatura z odtwarzanym filmem, ale oprócz tego pojawi się jeszcze przycisk Play/Pauza. Zobaczcie sami.

Prawdę mówiąc, na razie niespecjalnie mi się to podoba, ale zobaczymy jak zadziała w praktyce. Kolejną, tym razem już zdecydowanie przyjazną dla użytkownika opcją, jest podgląd do ujęcia filmu, podczas przesuwania go za pomocą paska postępu. Dotychczas trzeba było robić to „na czuja”. Po zmianie będzie to z pewnością dużo łatwiejsze.

Zmianie ulegnie również interfejs z najpopularniejszymi materiałami. Dotychczas widok takich segmentów, jak strona domowa czy subskrypcje był dostępny w górnej części okna aplikacji. Wraz z aktualizacją zostanie przeniesiony w jego dolny sektor. Przyniesie to również zmianę w widoku konta użytkownika. Nowy wygląd również i tych sekcji możecie zobaczyć poniżej.

Wprowadzenie zmian w wyglądzie i funkcjonalności aplikacji, jest jej upodobnieniem do wersji znanej z systemu iOS. Nie ma co dziwić się producentowi, że woli mieć jedną wersję, która będzie pracować na różnych systemach operacyjnych. Jest to również udogodnienie dla użytkowników. W momencie „przesiadki” z jednego systemu na drugi, nie musimy na nowo uczyć się obsługi i szukać potrzebnych funkcji.

Jak Wy „na sucho” oceniacie te zmiany?

Źródło: PhoneArena, Android Police

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona