Na rynku nie będzie składanych smartfonów Samsunga co najmniej do 2019 roku

Istnieje spora grupa marzycieli, którym oczy świecą się za każdym razem, gdy usłyszą jakąś plotkę na temat składanego smartfonu Samsunga. “Projekt już gotowy!” “Dziesiątki patentów!” “Już, za chwilę, na następnych targach!” – wszyscy wiemy, jak kończą te wszystkie gorące plotki. Od długich lat docierają do nas informacje na temat składanych, zwijanych i giętych ekranów urządzeń przyszłości. Czas, żeby na temat wypowiedział się ktoś, kto za sprawę odpowiada.

Kto mógłby wydać jakąś miarodajną opinię na temat tego, kiedy zobaczymy składane smartfony od Samsunga? Ktoś z Samsunga. Na przykład Kim Tae-woong, który jest głównym inżynierem w Samsung Display. Co takiego można było się od niego dowiedzieć podczas seminarium Display TechSalon w Seulu?

Ponieważ bezramkowe smartfony sprzedają się obecnie dobrze, wciąż mamy wystarczająco dużo czasu na opracowanie składanego wyświetlacza. Technologia ta najpewniej będzie gotowa gdzieś około 2019 roku”
– Kim Tae-woong, Samsung Display

To spory kubeł zimnej wody dla tych, którzy spodziewali się premiery przełomowego giętkiego smartfonu od Samsunga jeszcze w tym roku.

Analityk z HI Investement and Securities, Chung Won-seok, dodaje: “Samsung Display nie zamierza sprzedawać urządzeń ze składanymi ekranami przed 2019 rokiem, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Już teraz ten dział Samsunga cieszy się z 20-procentowego udziału w globalnym zysku z wyświetlaczy, głównie dzięki produkcji ekranów dla urządzeń z minimalnymi ramkami. Kiedy popyt na takie telefony spadnie, Samsung wyciągnie z rękawa kolejnego asa w postaci składanych smartfonów – ale nie wcześniej.”

Tu akurat koncept LG

Kim Tea-woong z Samsunga rozmawiał z przedstawicielem redakcji Korea Herald i przyznał, że technologia składanych wyświetlaczy musi pokonać jeszcze kilka poważnych przeszkód – i trzeba będzie je przeskoczyć na długo przed tym, jak elastyczne smartfony zostaną wprowadzone do sprzedaży. Jako pierwsze mają zadebiutować te, które będą zginać się w jedną stronę – opracowanie urządzeń z ekranami zginanymi w obie strony to kwestia jeszcze dalszej przyszłości.

Oczywiście zaprezentowanie gotowego urządzenia a rozpoczęcie jego sprzedaży to dwie różne rzeczy. Samsung może zaserwować nam pokaz swoich możliwości na przykład w przyszłym roku, a urządzenia zacząć seryjnie produkować rok później. Jakkolwiek będzie, koreański gigant technologiczny na pewno pomoże nam wytrenować naszą cierpliwość do najwyższych możliwych poziomów.

źródło: Korea Herlad przez PhoneArena, Arubixs

*na zdjęciu tytułowym – Arubix Portal 600

Komentarze

 • stark2991

  Jak bezramkowe smartfony mogą sprzedawać się dobrze skoro ich jeszcze nie ma? S8 jest pierwszym Samsungowym smartfonem tego typu

  • Gamer

   Zakrzywione ekrany samsung robi od czasów note edge i myślę, że o to mu chodziło. Co do braku ramek, to bocznych już nie było w s7e.

 • Michał Kubiak

  Zginane ekrany muszą być ekstremalnie cienkie inaczej można je zginać tylko w jedną stronę, reszta telefonu też musi być tak zbudowana żeby się dała na dwie części podzielić bo jeśli ekran na pół złożymy to punkty sąsiadujące ze sobą na tylnej powierzchni telefonu będą nagle oddalone od siebie o 2 grubości telefonu. Trzeba albo użyć jakiegoś zawiasu i na stałe oddzielić połowy telefonu albo jakiś specjalny rozciągliwy materiał? Mnie idea składanego telefonu nie rajcuje w najmniejszym stopniu, mam nadzieję tylko że stanie się na tyle popularna, że ceny zwykłych rozwiązań jako przestarzałych spadną mocno i będę mógł kupić taki telefon jak chcę za małe pieniądze :)

 • Damian

  Po prostu wiedzialem ze tak bedzie! :-) tak dziala rynek i predko sie to nie zmieni :-) pzdr.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona