Ważne

Większość udziałowców Harmana zgodziła się na przejęcie przez Samsunga

Samsung w listopadzie ubiegłego roku “dogadał” się z Harmanem, że przejmie go za 8 miliardów dolarów. Jednak wcześniej zgodę na to musieli wyrazić jeszcze udziałowcy spółki. I choć część z nich głośno protestowała, to i tak amerykańskie przedsiębiorstwo przejdzie w ręce Koreańczyków.

Na wczorajszym spotkaniu udziałowców pojawili się posiadacze łącznie 49460322 ze 69883605 akcji Harmana, czyli blisko 71% całej puli. Ogromna większość zgodziła się na przejęcie przez Samsunga – “za” byli właściciele 46921832 pakietów. “Przeciwko” opowiedzieli się natomiast udziałowcy, mający razem 2107178 akcji. Reszta wstrzymała się od głosu.

To jednak nie oznacza jeszcze, że Harman przejdzie w ręce Samsunga. Teraz przyszedł czas na kolejny etap. Na przejęcie muszą bowiem wyrazić również zgodę urzędy antymonopolowe w Stanach Zjednoczonych, Europie, Chinach i Korei Południowej. Szacuje się, że cały proces zakończy się dopiero w trzecim kwartale 2017 roku.

Trzeba też jednak pamiętać, że grupa niezadowolonych akcjonariuszy Harmana podała jego CEO oraz cały zarząd do sądu, zarzucając, że wszyscy działali na szkodę spółki. Ich zdaniem nie starali się bowiem nawet szukać innego inwestora, który może byłby skory zapłacić więcej (a nawet jeśli nie, to można by faktem posiadania alternatywy skłonić Samsunga do wyłożenia na stół większej kwoty). Sprawa czeka jeszcze na rozpatrzenie.

Źródło: The Korea Herald

Komentarze

 • Hahacz

  Hmmm. Obawiam się, że opóźnienia będą/są podstawą decyzji, do umieszczenia niezbyt wysokiej jakości układu dźwiękowego wewnątrz s8 i note8. Mam wątpliwości, czy samsung zdoła zawiązać umowę na takie układy z markowym producentem, kiedy już wkrótce sam spodziewa się je sprzedawać… W przeciakach na temat s8 jakoś próżno odnaleźć info o staraniach samsunga, by przynajmniej dorównać takiemu lg g6. Nie zrozumcie mnie źle, to nie będą słabe telefony dźwiękowo, odczuwam jednak wahania. Zamierzam zmienić s7edge na s8, więc chciałbym odczuć progres w tym temacie, zważywszy, że wkrótce nabędę słuchawki sennheiser ie80. Zależy mi na dźwięku, byłoby szkoda marnować ich potencjału na słaby układ. Jeśli do tego dojdzie, będę się zastanawiał nad sensem zakupu smartfona od Samsunga.

  • Subiektywnie-obiektywny

   Samsung ma gonic g6? Jak dotad istnieje cien szansy ze g6 bedzie konkurencja dla… s7 e. Jedyny plus Lg to lepszy glosnik ktory jest tsk potrzebny jak silnik spalinowy w hulajnodze.

   • sirrah777

    Jedyny plus LG to ładne modelki prezentujące produkty ;)

   • Hahacz

    Mówię o zastosowaniu na słuchawkach dobrej klasy a nie o odsłuchu hiphopu w tramwaju. Przytoczone wyżej douszne maleństwa kosztują tysiąc zł bądź więcej. Jeśli wciąż Ci się wydaje, że s7edge jest w stanie dorównać jakości na wyjściu audio lg v10, v20 bądź właśnie g6, to radzę uprzednio zorientować się w temacie. A pisze to jako posiadacz s7e. Przykro mi, ale samsung nie ma tu startu. Ponadto brak informacji odnośnie układu dźwiękowego s8 sugeruje, że samsung będzie kontynuował niechlubną tradycję dość słabych układów, porównując je do konkurencji. Nie licz na rewelacyjny dac czy na wysokiej jakości wzmacniacz.

    • Subiektywnie-obiektywny

     Jak chcesz sluchac hiphopu w tramwaju to raczej dobrycsprzet ci nie potrzebny:)
     Mnie (jak i ok90% uzytkownikow) nie zalezy na wibytnym audio w telefonie…
     Mam spotofu premium, sluchawki level u pro 96 khz, 24 bity i jakosc dzwiku kest na prawde dobra. Zreszta muzyki na sluchawka slucham wlasnie na treniunguz czy gdzies w drodzez lub gry w pociagu/samolocie. W domu i tak trzeba miec dobry sprzet. Ważniejszy jest aparat, wyswietlacz, czy bateria.

     • Hahacz

      Każdemu według potrzeb. Ja osobiście walory audialne poczytuję jako równie ważne, co wyświetlacz, aparat czy baterię. Póki co słuchawki bt z racji wolnego transferu odbierają format wyłącznie stratny, więc o najwyższej półce dźwiękowej nie ma mowy (bez względu na sprytne systemu “ulepszające”). Co nie znaczy oczywiście, iż emitowany dźwięk jest słaby bądź, jak słusznie zauważyłeś, że jakość ta nie wystarczy większości użytkownikom.

  • anemusek

   Samsung kupił licencję Cirrus Logic i robi na jej bazie własne układy klasy wolfson. Teraz. Samsung S8 może nie mieć żadnego zaawansowanego dac i amp i tylko podstawowe układy zintegrowane z dsp bo gdyby faktycznie pozbawili go jacka to nie sądzę by przy promocje bezprzedwodowej transmisji dźwięku specjalnie zajmowali się wyjściem via usb.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona