Ważne

iPhone 4 przetrwał kilka miesięcy na dnie lodowatego jeziora dzięki etui

Odporność na wodę dopiero od niedawna stała się oczekiwaną cechą dla smartfonów głównego nurtu. Wcześniej była to bardziej ciekawostka lub jedna z nielicznych zalet urządzeń z gatunku “pancernych”, które nie grzeszyły urodą ani możliwościami.

Był mroźny dzień marca 2015 roku. Michael Guntrum z amerykańskiego stanu Pennsylvania – zapalony myśliwy i wędkarz – poszedł łowić ryby z przerębla. Krótko mówiąc, Michaelowi udało się w jakiś sposób upuścić swojego iPhone’a 4, trafiając idealnie do dziury w lodzie. Założył, że smartfonu uratować się już nie da, co było dość zrozumiałe.

We wrześniu 2015 roku, jezioro, do którego wpadł iPhone – Kile Lake – zostało osuszone. W październiku 2016 roku Daniel Kalgren postanowił ze swoim wykrywaczem metali przeczesać fragment dna jeziora w poszukiwaniu “skarbów”. Pod 15-centymetrową warstwą błota odnalazł zagubionego smartfona Guntruma, który upuścił telefon do przerębla jakieś półtora roku wcześniej.

Dzięki etui Otterbox urządzenie przetrwało długotrwałą kąpiel w lodowatej wodzie, a następnie pobyt w warstwie mułu. Znalazca telefon osuszył i wyczyścił. Okazało się, że iPhone działa, dlatego Daniel skontaktował się z jego właścicielem, który porzucił nadzieję na odzyskanie smartfonu w chwili usłyszenia charakterystycznego “plum!”, towarzyszącego wpadnięciu urządzenia do wody. iPhone, który ma za sobą tak bogatą historię, wrócił do aktywnej eksploatacji.

iphone-4-etui-2

To dość zaskakujący splot wydarzeń, jednak pokazuje, że korzystanie z dobrego etui ma sens. Ciekawe jak dużo telefonów spoczywa jeszcze na dnie zbiorników wodnych. Macie podobne przygody związane z upuszczeniem swojego urządzenia do wody?

źródło: buzfeed.com przez PhoneArena

Komentarze

 • njjjjjjj

  Mamy podobne przygody z kryptoreklamą.

 • iooi

  Ja swojego to w celowo w kiblu spuściłem i w gównach sobie pływa :D

  • QWERTY

   Czyli pływa wśród swoich

 • Stefan P.

  Za tydzień – iPhone uratował dziecko i staruszkę z pożaru ;)

 • VMortens

  Widzę, że Otterbox wybulił nieźle za poskładanie tej historyjki :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona