Ważne

ZTE publikuje koncept bezramkowego slidera

Xiaomi ze swoim modelem Mi Mix zapoczątkował nowy trend na smartfony z możliwie jak najmniejszymi ramkami wokół ekranu. Fakt, iż wszystkie dostępne modele wyprzedały się w 10 sekund świadczy o tym, że społeczności spodobała się taka koncepcja. Od tego momentu inni producenci rozpoczęli pracę nad tego typu urządzeniami. Pomysł na bezramkowca ma też ZTE, jednakże poza minimalnymi ramkami, ma jeszcze jedną, ciekawą cechę.

To nowa Nubia. Ma mieć dosyć niecodzienny kształt ściętego prostokąta. Na przednim panelu znajduje się oczywiście wyświetlacz (nie ma o nim żadnych informacji), który zajmuje praktycznie całą przestrzeń i… nic więcej. Kawałek obudowy pod ekranem jest pusty. Możliwe, że zawiera dotykowe przyciski, jednak nigdzie na renderach nie jest to pokazane. Gdzie zatem znajduje się głośnik rozmów i przedni aparat?

8

Dostęp do nich uzyskamy przez wysunięcie kawałka tylnej części obudowy do góry. Wtedy nad ekranem pojawi się oczko aparatu wraz z lampą doświetlającą i głośnikiem rozmów.

2

ZTE chwali się, iż przywraca tutaj trochę zapomnianą już technologię slidera. Trzeba przyznać, że to dosyć ciekawe posunięcie (rzekłbym nawet: rozsunięcie ;P – przyp. red.).

Tylny panel zawiera czytnik linii papilarnych, napis nubia oraz grill głośnika. Na renderach możemy zobaczyć kilka wariantów urządzenia, różniących się kolorem i rodzajem materiału, z którego wykonana jest obudowa.

Nowa, bezramkowa Nubia póki co jest tylko konceptem. ZTE nie podało żadnej informacji o specyfikacji, cenie i dacie wprowadzenia na rynek.

Źródło: ZTE, dzięki TechDroider

Komentarze

 • GieKa

  Do takich bezramkowców idealnie nadawałby się pomysł z aparatem z Honor 7i/ShotX.

 • zalgowski

  Trend na jak najmniejsze ramki jest już od dawna i zdecydowanie nie zapoczątkowało go Xiaomi, a podniecanie się wyprzedaniem Mi Mixa w 10 sekund bez konkretnej liczby sprzedanych egzemplarzy jest bez sensu.

  • Damian R

   Oczywiście, że Xiaomi go nie zapoczątkowało. Jednakże to właśnie ta firma sprawiła, że wreszcie to wygląda naprawdę dobrze, a i przy okazji wzbudziła duże zainteresowanie wśród klientów takim właśnie sprzętem.

 • Paweł Żebrowski

  Nubia Nubią, ale kiedy Axon 7 wreszcie w Polsce?

 • Fedurrr

  Slidery byly bardzo wygodne i dosc wytrzymale na upadki o dziwo ale mialy i beda miec wade a mianowicie elementy ruchome i przeklęte tasmy ktore będą pękać z czasem.

 • benny

  Bezramkowe smartfony zapoczątkował Sharp jakieś 2 lata temu modelem Crystal.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona