Ważne

Błędy grafiki jak z lat dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia na ekranach najnowszych smartfonów Google

Rynek telefonów jest już na tyle dojrzały, że nie ma zbyt wielu zgrzytów, jeśli chodzi o kompatybilność pomiędzy smartfonami z Androidem i iPhone’ami z iOS. Jednak najnowsze flagowe smartfony wydają się nadal ze sobą „gryźć” w jednej kwestii – zrzuty ekranu. Te wysłane z iPhone’a 7 Plus na któregoś z Pixeli dochodzą… dziwne.

Błąd jest zaskakująco specyficzny: dotyczy głównie screenów zrobionych na iPhone 7 Plus (sporadycznie na iPhone 7), i tylko wtedy, gdy są wysyłane do właściciela Pixela (lub Pixela XL). Nie ma znaczenia, z jakiej metody przesyłania się skorzysta – aplikacji SMS/MMS, Hangouts, czy WhatsApp – obrazy często są zniekształcone, pojawiają się dziwne zakłócenia w kolorach i skali. Co ciekawe, jeśli zrzut ekranu zostanie zrobiony na ekranie głównym iPhone’a, wszystko będzie w porządku. Błąd nie pojawia się, gdy grafika przesyłana jest w odwrotnym kierunku – z Pixela na iPhone’a.

nougat-ios

Problemem może być jakiś niestandardowy sposób, w jakim obsługiwane jest przetwarzanie obrazu w Androidzie 7.1. Przynajmniej jeden użytkownik forum, na którym zaczęły pojawiać się zgłoszenia o błędzie, raportuje, że to samo dzieje się na jego Nexusie 6 z zainstalowaną najnowszą wersją Androida. Użytkownicy wersji 7.0 nie spotkali się z takim zachowaniem oprogramowania. Nie ma też żadnych doniesień, jakoby błąd pojawiał się podczas przesyłania zrzutów ekranu z iPhone’ów poprzedniej generacji.

Na pewno nie jest to dla Google tragedią, bo błędy, krzaczki i glitche będą pojawiać się zawsze, gdy pojawi się jakaś nowa wersja systemu – niezależnie od tego, czy to będzie Android, czy iOS. Jednak patrzenie na ten, coraz rzadszy już, widok niezgodności pomiędzy platformami, jest w pewien sposób miłe dla osób, które pamiętają „niebieskie ekrany śmierci” w Windowsach 95 i 98 ;)

źródło: Android Police, PhoneArena 

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona