Ważne

Zagadkowa „Nokia Pixel” z Androidem 7.0.1 odnaleziona w Geekbench

Bazy różnych benchmarków pełne są ciekawych i tajemniczych urządzeń, które nie zawsze są tymi, za które się podają. Tak było na przykład w przypadku OnePlus Pixel i OnePlus Pixel XL. Teraz znowu mamy do czynienia z podobną sytuacją, tylko że jej bohaterką jest smartfon Nokii.

Nokia Pixel – tak nazywa się urządzenie, odnalezione przez jeden z zagranicznych serwisów w bazie Geekbench. Z informacji, podanych przez benchmark, dowiadujemy się, że pracowało ono pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0.1 Nougat, a jej sercem był procesor Qualcomm Snapdragon 200 1,19 GHz, wspierany przez 1GB pamięci RAM.

Nokia Pixel w Geekbench

Nokia Pixel w Geekbench

Taki zestaw wskazywałby na to, że mamy do czynienia z naprawdę budżetową propozycją, której jedynymi zaletami mogłyby być najnowszy system operacyjny oraz – najpewniej – cena. Chociaż ten procesor…

Nie ma się jednak co łudzić – moim zdaniem na szczęście – że Nokia Pixel pojawi się na rynku. Roland Quandt z serwisu WinFuture i znany (przynajmniej mi, choć Wam też już powinien) leakster@krispitech, zgodnie twierdzą, że jest to kolejny „psikus” benchmarku, a testowane urządzenie to tak naprawdę Nokia X z wgranym Custom ROM-em, bazującym na Androidzie 7.0 Nougat.

Tak więc, jeśli natkniecie się gdzieś w sieci na informację, dotyczącą Nokii Pixel, to już wiecie, jak do niej podchodzić (nie każdy serwis był bowiem łaskaw to sprostować).

Źródło: Geekbench przez Phone Arena, Times News@rquandt, @krispitech

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona