Ważne
Wiko VIEW

Zagadkowa “Nokia Pixel” z Androidem 7.0.1 odnaleziona w Geekbench

Bazy różnych benchmarków pełne są ciekawych i tajemniczych urządzeń, które nie zawsze są tymi, za które się podają. Tak było na przykład w przypadku OnePlus Pixel i OnePlus Pixel XL. Teraz znowu mamy do czynienia z podobną sytuacją, tylko że jej bohaterką jest smartfon Nokii.

Nokia Pixel – tak nazywa się urządzenie, odnalezione przez jeden z zagranicznych serwisów w bazie Geekbench. Z informacji, podanych przez benchmark, dowiadujemy się, że pracowało ono pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0.1 Nougat, a jej sercem był procesor Qualcomm Snapdragon 200 1,19 GHz, wspierany przez 1GB pamięci RAM.

Nokia Pixel w Geekbench

Nokia Pixel w Geekbench

Taki zestaw wskazywałby na to, że mamy do czynienia z naprawdę budżetową propozycją, której jedynymi zaletami mogłyby być najnowszy system operacyjny oraz – najpewniej – cena. Chociaż ten procesor…

Nie ma się jednak co łudzić – moim zdaniem na szczęście – że Nokia Pixel pojawi się na rynku. Roland Quandt z serwisu WinFuture i znany (przynajmniej mi, choć Wam też już powinien) leakster@krispitech, zgodnie twierdzą, że jest to kolejny “psikus” benchmarku, a testowane urządzenie to tak naprawdę Nokia X z wgranym Custom ROM-em, bazującym na Androidzie 7.0 Nougat.

Tak więc, jeśli natkniecie się gdzieś w sieci na informację, dotyczącą Nokii Pixel, to już wiecie, jak do niej podchodzić (nie każdy serwis był bowiem łaskaw to sprostować).

Źródło: Geekbench przez Phone Arena, Times News@rquandt, @krispitech

Komentarze

 • Daniel

  A ten telefon ma być tylko do dzwonienia? 926 MB pamięci? Dla kogo to ma być telefon? Dla osób, które chcą mieć smartphone ale tylko do prostych operacji? To chyba będzie najniższa półka cenowa.

  • Chyba niedokładnie przeczytałeś artykuł – Nokia Pixel w ogóle nie pojawi się na rynku ;)
   A w tabelce pozycja “Memory” dotyczy pamięci operacyjnej (RAM), nie wewnętrznej.

   • Daniel

    No i dobrze, że nie wyjdzie. :) Bo specyfikacja jest przemiewsza. A nie mogę napisać pamięć? Mogę. Jeżeli to miała by być wewnętrzna no to byłby płacz jak sama apka FB zajmuje ponad 300 MB :D

    • Możesz, tylko warto to precyzować, bo – jak widać po moim przykładzie – może to prowadzić do pomyłek ;)

    • Obserwator_911

     Jest w sklepach wiele budżetowych telefonów z taką lub mniejszą ilością pamięci RAM. I są ludzie którzy to kupują używają i są zadowoleni. Bez fejsa i innych takich da się żyć.

 • xaliemorph

  A jednak się da wcisnąć nowy system na wolne bebechy?!

 • Konrad Uroda-Darłak

  “Taki zestaw wskazywałby na to, że mamy do czynienia z naprawdę budżetową propozycją, której jedynymi zaletami mogłyby być najnowszy system operacyjny oraz – najpewniej – cena.” Nokia i niska cena? Proszę Was :P

 • Obserwator_911

  Snapdragon 200? Oczywisty troll. Szkoda było strzępić redakcyjny edytor.

 • VMortens

  Snap200 ?? Szaleją…
  Pewnie, że fake.

 • Nokia X (MSM8225) na pewno to nie jest, specyfikacją bliżej jest Nokii X2 (MSM8210). Jedyna znacząca różnica między MSM8210 a MSM8610 (czyli procesorem Nokii Pixel) to ilość rdzeni (8210 ma 2 rdzenie, zaś 8610 ma ich 4).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona