To wideo może zablokować twojego iPhone’a

Co jakiś czas w internecie pojawiają się kolejne sposoby na zablokowanie czy włamanie do iPhone’ów. To już trochę taka świecka tradycja ;) Jakiś czas temu był to krążący po iMessage dziwaczny na pierwszy rzut oka tekst. Potem okazało się, że skutecznie można zablokować iPhone’a za pomocą zwykłej zmiany daty (1.1.1970). Teraz zaś okazuje się, że iPhone może być zablokowany, jeżeli… obejrzymy wideo.

Od niedawna w internecie krąży link do materiału wideo – niby zwykły, trochę dziwaczny klip jakich sporo w sieci. Spróbujcie jednak otworzyć link w swoim iPhonie. To znaczy, lepiej nie próbujcie – jakieś dwie minuty po odtworzeniu wideo telefon poważnie zwolni, a następnie zatnie się na amen. Kolejne opinie internautów, a także serwisów internetowych potwierdzają, że nie jest to żaden żart – zwykły klip wideo może zablokować telefon.

Rozwiązaniem na taką sytuację jest tzw. twardy reset smartfonu. W tym celu, jeżeli telefon został zablokowany i nie można go ponownie uruchomić, należy wcisnąć przycisk Power i Home jednocześnie. Następnie zaś poczekać, póki iPhone nie zostanie na nowo uruchomiony. Jak na razie nie wiadomo nic o innych sposobach na odblokowanie telefonu.

Przyczyną omawianego stanu rzeczy jest najprawdopodobniej luka w przeglądarce Safari (silnik WebKit). Powoduje ona, że za pomocą specjalnie przygotowanego materiału wideo można uzyskać dostęp do niektórych funkcji iPhone’a. Pozostaje więc czekać, aż Apple wyeliminuje omawianą dziurę. A w międzyczasie nie otwierać ze swojego smartfonu podejrzanych materiałów wideo.

Źródło: 9to5mac.com

Komentarze

 • The_Ecki

  Kto jest chętny na test ogryzka?

  • LinekPark

   Daj pan linka, mam 2 sztuki do przetestowania, 1 z nich to oszołom, dla którego: iP nie ma – super, zbędne, masz apki google? Są zbędne, frajer, nie masz czegos – frajer, ale jak on to spoko, więc się ucieszy. =D

 • Piotr Kaczmarek

  A gdzie link do rozeslania znajomym? Trzeba się dzielić dobrymi rzeczami.

 • Daniel Kupiec

  Sprawdzone. 4s 16gb zamrożony po 20 s

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona