Ważne

Ekran do Xiaomi Mi Mix ma kosztować 1350 juanów. To prawie 40% wartości całego smartfona

Ekran to ogólnie najbardziej narażony na uszkodzenia element każdego smartfona. Jest to też zarazem jedna z najdroższych jego części, więc wymiana w większości wiąże się ze sporym wydatkiem. Nie inaczej jest w przypadku Xiaomi Mi Mix.

Ekipie serwisu źródłowego udało się dorwać jeden egzemplarz, jednak ktoś się z nim obchodził na tyle nieostrożnie, że dość szybko smartfon wylądował na ziemi. Jakie były tego skutki, każdy na pewno się już domyśla.

Z racji tego, że Mi Mix sprzedawany jest oficjalnie tylko w Chinach, a serwis źródłowy ma swoją siedzibę w Indiach, jego ekipa musiała znaleźć alternatywny sposób naprawy (mimo że Xiaomi jest obecne w tym kraju, to nie serwisuje urządzeń ściąganych na własną rękę z zagranicy).

Redaktorom ostatecznie nie udało się kupić nowego wyświetlacza, ale od jednego z chińskich sprzedawców dowiedzieli się nieoficjalnie, że jego cena ma wynosić aż 1350 juanów. Podstawowa wersja Xiaomi Mi Mix kosztuje 3499 juanów, czyli jest to prawie 40% jej wartości!

Klienci w Chinach mają jednak możliwość zakupu specjalnego ubezpieczenia, w ramach którego naprawiony zostanie uszkodzony ekran (ochrona obejmuje również przypadkowe zalanie). Jego roczny koszt to zaledwie 249 juanów (~155 złotych), czyli ~7% wartości podstawowej wersji Xiaomi Mi Mix.

xiaomi-mi-mix-xiaomi-mi-note-2-xiaomi-redmi-4-xiaomi-redmi-4a-insurance-ubezpieczenie

Źródło: Phone Radar

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona