Ważne

Lubicie hakować i chcecie trochę zarobić? Qualcomm stworzył Wam do tego okazję

Bezpieczeństwo użytkownika w sieci jest dzisiaj jedną z najważniejszych rzeczy, które musi zapewnić producent urządzenia. Hakerskie ataki mogą nastąpić w każdej chwili, ba, historia pokazuje, że czasami na urządzeniach instalowane jest specjalne szpiegowskie oprogramowanie. Żeby powstrzymać hakerskie zapędy, producenci dają legalnie wykorzystać ich umiejętności, oferując przy tym możliwość dość dużego zarobku.

Nie jest żadną tajemnicą, że firmy specjalnie proszą hakerów o to, aby ci łamali ich zabezpieczenia, oferując im za to wynagrodzenie. Zespół twórców nie jest czasami w stanie wychwycić wszystkich luk w swoim dziele. Dodatkowo sprawdzenie wszystkiego zajmuje także sporo czasu. Ruch ten pozwala oszczędzić dużo pracy i czasu, niewielkim kosztem. Dodatkowo także zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia ataku. Wilk syty i owca cała.

Tym razem producentem zwracającym się do hakerskiej społeczności jest dominant rynku procesorów przeznaczonych dla mobilnych urządzeń – Qualcomm. Oferuje on wysokie nagrody pieniężne, wynoszące nawet 15 tysięcy dolarów, za złamanie zabezpieczeń jego produktów, jak i samego Androida.

Na liście znalazły się procesory Snapdragon: 400, 615, 801, 805, 808, 810, 820, 821 oraz modemy Snapdragon: X5, X7, X12, X16 Modem. Nagrodę można również otrzymać za złamanie oprogramowania, np. bootloadera, modemów czy części kodu jądra systemu.

Amerykański producent organizuje akcję z grupą HackerOne, której zadaniem będzie sprawdzanie wszystkich napływających zgłoszeń. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na stronie grupy HackerOne.

Źródło: Qualcomm, dzięki Android Police

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona