Ważne

W Chinach to mają dobrze. Huawei wymieni za darmo uszkodzony wyświetlacz w Mate 9

Kto o mało nie dostał zawału, gdy niezabezpieczony niczym smartfon spadł mu na ziemię ekranem do dołu, niech podniesie rękę. Jeśli ktoś się zgłosi – gratuluję opanowania. Zwłaszcza, że większość przypadków kończy się niezbyt pięknym pajączkiem na szybce (choć czasami bywa nawet gorzej). W Chinach posiadacze Mate 9 nie muszą się jednak martwić, ponieważ producent naprawi rozbity wyświetlacz zupełnie za darmo.

Co prawda oferta jest ważna tylko przez trzy miesiące od dnia zakupu, ale chyba lepsze to niż nic, prawda? Zwłaszcza, że większość producentów (a właściwie to wszyscy, z nielicznymi wyjątkami) nie daje takiego gratisu. Niestety, z dodatkowej ochrony cieszyć się mogą jedynie Chińczycy, ponieważ to właśnie tam Huawei oferuje bezpłatną wymianę uszkodzonego z winy użytkownika wyświetlacza.

Na razie nic nie wiadomo na temat tego, czy producent ma zamiar oferować coś podobnego również w innych krajach, w tym w Polsce. Ale miło by było, gdyby wziął przykład z Samsunga, który nie dzielił klientów na bardziej i mniej uprzywilejowanych, tylko wszystkim, na całym świecie, do Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge dorzucał w prezencie pakiet Guard S7, w ramach którego m.in. dawał gwarancję bezpłatnej wymiany uszkodzonego z winy użytkownika wyświetlacza.

A jak już przy tym jesteśmy, to nasz redkacyjny kolega, Jakub, był “zmuszony” (i to dość szybko po zakupie smartfona) skorzystać z tego przywileju. Tutaj możecie przeczytać, jak cały proces przebiegł w jego przypadku (mały spojler: nie obyło się bez problemów).

Źródło: GizmoChina

Komentarze

  • Tomek_S

    Przecież w pl tez tak jest. Juz p8 tak miała

  • Jacek

    I p9 też tak miał w pl, ale nie sprawdzałem osobiście czy gwarancja taka działa…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona