Ważne

Google uruchomi usługę Android Pay w Polsce już w przyszłym tygodniu

Lubicie płacić zbliżeniowo? Wiem, że lubicie. Nawet, jeśli nie wszyscy, to na pewno większość. Jest to i szybkie, i proste i przede wszystkim wygodne. Wkrótce będziecie mogli to robić również przy użyciu smartfona. Google zapowiedziało bowiem konferencję 16 listopada, na której zadebiutować ma usługa Android Pay.

Choć sam koncern nie złożył takiej deklaracji, to rozesłane do mediów zaproszenie nie pozostawia żadnych złudzeń. Znalazł się na nim Android oraz slogan Zbliżasz. Płacisz. Gotowe – po połączeniu tych dwóch rzeczy może wyjść nam tylko jedno: Android Pay.

Usługa ta pozwala płacić zbliżeniowo smartfonem, dzięki czemu nie trzeba za każdym razem sięgać do portfela po kartę płatniczą. Wystarczy wcześniej dopisać ją do aplikacji i gotowe. W dodatku pozwala ona zapisywać nie tylko karty debetowe i kredytowe, ale również lojalnościowe i podarunkowe.

Tutaj jednak pojawia się pewien warunek: każdy bank czy przedsiębiorstwo musi wcześniej wyrazić chęć „współpracy” z Android Pay. Przez to jej funkcjonalność jest nieco ograniczona. Zobaczymy, jak będzie to wyglądało w Polsce. Póki co mówi się, że jako pierwsi z usługi skorzystają klienci BZW BK i Millenium.

Aha: smartfon musi mieć NFC, inaczej ze zbliżeniowego płacenia nici. Na szczęście nie jest potrzebna już specjalna karta SIM. Android Pay działa na (niezrootowanych) smartfonach z Androidem w wersji 4.4 KitKat lub wyższej.

Android Pay

Android Pay

Aktualizacja:

Jeszcze przed oficjalnym debiutem w Polsce, aplikacja Android Pay zaczęła pojawiać się na smartfonach użytkowników. Poniższe screeny otrzymałem od jednego z nich (pochodzą z Nexusa 5X).

Dzięki Mateusz za screeny!

Źródło: własne, Android

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona