W Google Play pojawiła się aplikacja Microsoftu, na którą warto było nie czekać

Microsoft Selfie jest dostępne na iOS już prawie rok. Co zajęło tyle czasu programistom Microsoftu, że ich aplikacja przeznaczona głównie do edycji zdjęć twarzy trafia do sklepu Androida dopiero teraz?

To nie tak, że to opóźnienie przyprawiało kogoś o ból serca i pozbawiło snu, bo do tej pory nie było solidnej apki wyzwalającej nas od przytłaczającej przeciętności selfiaków. Obsuwa jest dziwna ze względu na to, że Microsoft ewidentnie polubił sklep Google Play i ostatnimi czasy chętnie udostępnia tam kolejne aplikacje.

W przeciwieństwie do tego, co w pewnym sensie może sugerować nazwa, Microsoft Selfie nie jest aplikacją w której przeglądamy selfie microsoftowego logo, zdjęcia obecnych kierowników i szefów działów, ich pracowników oraz budynków, w których pracują. Choć przyznam, że byłoby to chyba bardziej interesujące od tego, co apka oferuje obecnie ;)

Microsoft Selfie pozwala zrobić zdjęcie przednim aparatem telefonu i upiększyć go jednym kliknięciem. Twórcy aplikacji twierdzą, że potrafi ona “inteligentnie przekształcać zdjęcia, biorąc pod uwagę wiek, płeć, odcień skóry, oświetlenie i wiele innych czynników”. Dokładniej – robi przeciętne zdjęcie naszej przeciętnej twarzy za pomocą przeciętnego aparatu naszego przeciętnego smartfonu i robi z tego coś ładnego (nie jest to bezpośredni cytat z opisu). W opisie pojawia się słowo “naturalne”, przy czym to dość zagadkowe, że aby otrzymać efekt naturalności, należy przepuścić zdjęcie przez kilka nieodkrywczych filtrów i poddać algorytmicznej edycji.

Tak na serio: aplikacja działa, ale absolutnie nie jest żadną rewolucją. Łatwo wygładza zmarszczki, tonuje pryszcze i łagodzi cienie pod oczami, czy poprawia oświetlenie i wyrównuje balans kolorów. I to właściwie tyle. Prawo do tego, żeby na nią nieco ponarzekać zdobywamy za darmo, ściągając ją stąd.

źródło: androidpolice

Komentarze

 • Krzysztofsf

  Ktore zdjecie jest przed a ktore po ?

  • Trudno stwierdzić – oba mogą być “po”, bo Microsoft nie raczył tego podpisać ;)

   • Konrad Uroda-Darłak

    Jak to nie, skoro w źródle są bardzo ładnie opisane? Po prostu wycięliście środek (zdjęcie), a całą ramkę (opisy) wyrzuciliście ^^

    • #protip Zdjęcia się powiększają po kliknięciu xD

     I nie ma tam opisów, które wskazywałyby, czy zdjęcie jest po obróbce, a jedynie określające aktualnie aktywny (bądź nie) efekt ^^

     • Konrad Uroda-Darłak

      Nie żeby coś, ale przecież wyraźnie napisałem, że po powiększeniu je widać o.O

 • Daniel

  To jest samojebka czy zdjęcie danej osoby? Tak trochę się czepiam bo jak selfie to czemu ona trzyma telefon a ktoś inny zrobił zdjęcie.

  • Andy

   Nie pomyślałeś, że drugim telefonem robi selfie?

 • Knajpa morderców

  Coraz więcej “fotografów”, coraz więcej zdjęć, coraz mniej chcących je oglądać…

 • Grzesiu

  Skoro tak stawia sprawę microsoft to czas porzegnać windows phone
  , zamiast dbać o swój sklep

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona