YouTube pomoże twórcom w wygrzebaniu się z komentarzy

Sekcja komentarzy na YouTube – niewiele jest miejsc w internecie, które dorównują temu, pod względem nagromadzenia nędznego roju szumowin i przejawów czystego łajdactwa. Nie chodzi o to, że YouTube jest jakimś “złym” miejscem – po prostu system moderowania komentarzy był do tej pory kiepski. Jednak to ma się zmienić.

YouTube na swoim blogu ogłosił, że twórcom zostają udostępnione narzędzia, dzięki którym będzie im łatwiej ogarnąć bałagan w komentarzach. Serwis umożliwia teraz wrzucać określone frazy i słowa na czarną listę, dzięki czemu nie będą się one pojawiać pod filmem od razu, a dopiero po zatwierdzeniu moderatora. Na wypadek gdyby jutuber nie przewidział pewnych wyrażeń, które mogłyby być niewłaściwe lub obraźliwe, może skorzystać z pomocy algorytmu, który będzie określał, które z komentarzy są potencjalnie szkodliwe.

youtube-komentarze

Twórca może teraz legalnie skorzystać z pomocy innych i dodać do swojego konta moderatorów, którzy będą mieli uprawnienia do usuwania komentarzy, czy po prostu odpowiadania na nie. Może to pomóc niektórym odciążyć się nieco od żmudnego przesiadywania nad tą sekcją samodzielnie.

Niektóre zmiany na YouTube będą widoczne dla wszystkich. Na przykład twórca będzie mógł przypiąć u samej góry sekcji komentarzy jeden z nich, żeby zawsze był widoczny. Odpowiedzi właściciela kanału też będą bardziej rzucać się w oczy i dzięki czerwonemu wyróżnieniu nie będą się zlewać z dziesiątkami wypowiedzi innych. Do tego kreatorzy filmów będą mogli pozostawiać swoim fanom serduszka przy komentarzach, które się im najbardziej spodobają.

Na razie nie widziałem jeszcze konta, któremu nowe opcje byłyby już udostępnione, ale pewnie stanie się to w ciągu następnych dni. Może rzeczywiście pomoże to twórcom w radzeniu sobie z komentarzami, gdyż im bardziej popularny kanał, tym więcej z nimi roboty.

źródło: Blog YouTube via AndroidPolice

Komentarze

 • neo

  “Wolnosc slowa” nabiera nowego znaczenia.

  • Misio

   Ciekawe, że o wolności słowa mówią zawsze ci, którzy jej nadużywają.

   • VMortens

    Doprawdy?
    Czy tylko powtarzasz chwytliwy slogan, który gdzieś przeczytałeś?

    • Konrad Uroda-Darłak

     A nie jest tak? ^^ Zawsze najgłośniej krzyczą Ci, którzy mają najwięcej za uszami.

     • anemusek

      Czyli ci, którzy chcą usuwać, moderować, ścigać i tępić odmienne zdanie. Często merytorycznie to największą szumowiną jest “twórca”.

     • Konrad Uroda-Darłak

      Winne są obie strony.

     • gizmo

      To nie korzystaj z jego kanału. Jesteś tam gościem. On – gospodarzem. I ma pełne prawo pozbywać się głupawych treści, a nawet treści niekoniecznie głupich, ale takich, jakie mu nie pasują. Takie jest jego prawo. I prawdę mówiąc, nikt nie będzie się oglądał na paru malkonentów.

    • sloganowy

     Bardzo lubię chwytliwe slogany. Zwłaszcza oddające sedno sprawy. Ten oddaje.

 • Arkadiusz

  Ooo, teraz będzie można usuwać niewygodne komentarze i zostawiać tylko te wychwalające! Dobry plan.

  • Tortilla

   Usuwać komentarze można praktycznie od zawsze, więc nic nowego akurat w tej kwestii.

 • 克木匠

  Ma to swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. Na pewno zyska kultura, a straci wolność słowa.

 • andersz

  Bardzo dobrze. Dość komentarzy ludzi o mentalności gimnazjalistów, pełnych wulgaryzmów i hejtów. Kanał jest osobistym miejscem twórcy i to twórca ma prawo decydować co na nim będzie. Jeśli ktoś nie toleruje wulgaryzmów bądź głupawych wpisów, ma pełne prawo usuwać takie komentarze. Zawsze można taki kanał “shejtować” na jakimś “pełnym wolnośći wypowiedzi” forum, gdzie nie grozi “straszna cenzura”. Chcesz wyrażać opnie? Rób to kulturalnie. Inaczej – pozostanie ci ponarzekać na “cenruzę i zamordyzm”. Ponieważ jak zwykle – najwięcej o wolności słowa psioczą ci, co mają ją za nic.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona