Wiko VIEW

Nowy Google Search widżet? Czemu nie!

Zmiany, zmiany, zmiany… W sieci pojawiają się informacje, iż niektórzy użytkownicy i beta testerzy aplikacji Google, dostrzegają pewną metamorfozę w wyglądzie widżetu wyszukiwarki. To, może oznaczać, że już wkrótce nowy i nieco zmieniony widżet trafi do wszystkich użytkowników Androida na całym świecie.

Regularny i prostokątny pasek, który zresztą jest nam bardzo dobrze znany, ma ulec lekkiej modyfikacji. Zamiast ostro zakończonych brzegów, zobaczymy (zapewne już wkrótce) zaokrąglone krawędzie, które są odrobinę przyjemniejsze dla oka. Dodatkowo, nie znajdziemy już tutaj pełnego logo giganta z Mountain View po lewej stronie, a jedynie literkę ”G”.

Nowy wygląd widżetu od Google

Takie zmiany sprawią, że nowy widżet wyszukiwarki Google, upodobni się nieco do tego, który znajdziemy w najnowszych Pixelach.

Najprawdopodobniej firma z Mountain View postanowiła przetestować ten nowy element, na nielicznej grupie beta testerów, by w konsekwencji zadecydować, czy takie rozwiązanie się przyjmie i, czy rozdystrybuować je w finalnej już fazie, wszystkim użytkownikom platformy Android.

Cóż, szczerze przyznam, że i ja należę do grupy beta testerów aplikacji Google, ale po zainstalowaniu najnowszej wersji (dzisiaj) niestety nie zauważyłam żadnych zmian w widżecie. A szkoda. Nowy wygląd bardzo przypadł mi do gustu i mam nadzieję, że Google jednak zdecyduje się na to, by każdy z nas, w niedalekiej przyszłości, mógł zainstalować także ten nowy zmieniony wariant.

Źródło: AndroidPolice oraz AndroidAuthority

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  Kolejne zmiany nadchodzą, a ja dalej nie mam tego widżetu z pogodą :s

  • Daniel

   A to zależy od wersji Androida jaką masz oraz wersji aplikacji. Ja np. nie dostanę nowości pomimo bycia w Becie, ponieważ moja wersja Anroida jest za stara. :c

   • Konrad Uroda-Darłak

    Android 7.1 i beta aplikacji Google – co teraz? xP Teoretycznie mógłbym mieć jeszcze 7.1.1, ale to raczej niewiele zmieni. Co ciekawe, przez chwile na 7.0 miałem ten widżet, po czym nagle zniknął i tak już pozostało :s

    • Daniel

     Wiesz. Google nadal szuka jakiegoś rozwiązania co z widgetem. Do tej pory nie każdy dostał taki widok. Więc jak ktoś ma to może zaliczać się do wybrańców.

     • Konrad Uroda-Darłak

      Nawet przez chwilę go miałem i wyparował :P Za to dostałem dostęp do Google Now on Tap, co mnie w sumie bardziej cieszy :D

 • Lawstorant

  A mnie ciekawi jak te ostatnie zmiany mają się do material design.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona