Wiko VIEW

Dzięki tej monecie trudniej będzie zgubić klucze, telefon, samochód, a nawet… siebie

“Zgubiłem gdzieś telefon, zadzwoń do mnie” – prawdopodobnie każdy miał w życiu przynajmniej jedną sytuację tego typu. Jedno szybkie połączenie i nasze urządzenie zostaje szybko zlokalizowane. Co jednak w przypadku, gdy zawieruszą nam się klucze? Do nich przecież nie możemy zadzwonić. Na rynku są różne gadżety, które pomagają w takich sytuacjach. Kolejnym z nich jest Motorola Moto Coin, która umie jeszcze kilka innych rzeczy.

Motorola Moto Coin jest małym urządzeniem o wyglądzie, jak sama nazwa wskazuje, monety, niewypełnionym w górnej części, w celu łatwiejszego przyczepienia do różnych przedmiotów, np. kluczy. Zawiera w sobie wbudowany moduł moduł Bluetooth 4.0 i GPS, które umożliwią nam znalezienie każdego zawieruszonego przedmiotu. Zrobimy to za pomocą specjalnie zaprojektowanej na smartfona aplikacji (iOS/Android), łączącej się z monetą. Możemy także znaleźć sam telefon, przez wciśnięcie przycisku lub potrząśnięciu Coinem.

Motorola Moto Coin

Motorola Moto Coin

Do tego można zaprogramować w urządzeniu tzw. “Bezpieczną strefę”, np. w obrębie sieci Wi-Fi domu lub biura. Za każdym razem, gdy będziemy opuszczać jedno z nich, nie mając kluczy, zostanie nam wysłany komunikat, że o nich zapomnieliśmy.

Moneta może nam także pomóc w znalezieniu samochodu. Jeżeli zapomnieliśmy, gdzie zaparkowaliśmy nasze cztery kółka, co jest dosyć prawdopodobne w przypadku podziemnych stanowisk pod galeriami handlowymi, Moto Coin zapamięta lokalizację samochodu i udostępni nam ją w Google Maps. Oczywiście Coin musi być cały czas w samochodzie.

Jeżeli natomiast wydarzy nam się jakieś niebezpieczeństwo i będziemy potrzebować pomocy, wystarczy wcisnąć przycisk na urządzeniu i wysłać wiadomość ratunkową, przy okazji udostępniając naszą lokalizację.

Dodatkowo urządzenie można wykorzystać jako pilot do kamery i muzyki. Wystarczy tyko odpowiednio zaprogramować fizyczny przycisk. Po jego naciśnięciu moneta może działać jako spust aparatu lub przesuwać utwory w odtwarzaczu.

Motorola Moto Coin

Motorola Moto Coin

Motorola Moto Coin będzie sprzedawana w różnych wariantach kolorystycznych. Jej dystrybucja rozpocznie się od Azji, a potem zostanie stopniowo rozszerzona o inne kontynenty. Do końca roku powinna pojawić się na całym świecie. Póki co, nie ma informacji o konkretnych datach. Nieznana jest także cena urządzenia.

Źródło: TechDroider

Komentarze

 • andree

  Nokia też miała takie coś w ofercie i nikt tego nie kupował.

  • Konrad Uroda-Darłak

   Nokia Treasure Tag bodajże się zwało :P

  • Sosna

   Kupiłem, Nokia Treasure Tag. Kosztowało 30zł i dobrze, bo 100zł jak kosztowały na początku to chyba za dużo. Działa to to ok, tylko bakteria w telefonie chyba szybciej znika… Automatycznie daje znać o oddaleniu się od Taga (piszczy Tag a telefon daje dwa sygnały o “zgubieniu”).
   Można ustawić “strefy ciszy”, wybiera się sieć WiFi i w jej zasięgu Tag nie reaguje.
   Naturalnie wywołanie ręczne w Tagu jak i w telefonie też działa.

 • mentos

  A jak to ma działać w samochodzie skoro nie ma kontaktu z telefonem?

  • Wojtek Czaderna

   Telefon będzie miał ostanią zapamiętaną pozycję GPS z tego ustrojstwa.

 • m

  Lokalizaja w parkingu podziemnym pod galerią… Marketingowiec popłynął.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona