Ważne

Właściciele Samsunga Galaxy S6 i S7 mogą mieć problemy z domyślną klawiaturą podczas korzystania z e-maila

W ciągu ostatnich kilku dni pojawia się w internecie coraz więcej głosów użytkowników Samsungów Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, które mówią o problemach podczas tworzenia maila przy korzystaniu z domyślnej klawiatury Samsunga.

Zgrzyty dotyczą głównie autouzupełniania i funkcji korekty. Po zmianie słowa na poprawne po niefortunnej literówce w środku tekstu, klawiatura potrafi sama usunąć kolejne słowa. Aplikacja ma też trudności z automatycznym rozpoczynaniem zdania od dużej litery po kropce, stawianiem spacji po przecinku i automatycznym punktowaniem. Czasem zdarza się, że autokorekta zastępuje poprawne słowa nielogicznym zlepkiem liter.

Resetowanie ustawień klawiatury do ustawień początkowych nic nie daje. W jednym z przypadków support otrzymał zdalny dostęp do urządzenia i nawet wtedy nie udało się usunąć usterki. Chwilowo jedynym remedium na tę przypadłość jest używanie innej aplikacji klawiatury, na przykład Google Keyboard.

Trudno stwierdzić, co dokładnie powoduje powstawanie błędów. Co ciekawe, pojawiają się one tylko u niewielkiej liczby osób, choć objawy się powtarzają. Być może ich powodem jest jakaś niezapowiedziana aktualizacja klienta poczty lub aplikacji klawiatury Samsunga. Stawiałbym na to pierwsze.

A jak u Was? “U mnie działa”?

zdjęcie wyróżniające: Samsung Galaxy S7

źródło: Sammobile

Komentarze

 • ADAM1971

  U mnie działa

 • Łukasz

  Niestety potwierdzam. Mam tak w S7 Edge ;(

 • Marek

  A ja po ostatniej aktualizacji mam problem z Smart View S7

 • Greg

  U mnie na 7edge też tak jest.Niestety

 • niconozomu

  Na Note 7 jest taki sam problem :)

 • Panda o.O

  Kur… macie jakies trefne produkcje u mnie od czasu premiery wszystko dziala . Przeciazalem strasznie telefon i nic mu nie bylo. Polecam s7 edge

 • Iza

  Ja na mojego s6 nie narzekam nigdy się nie zaciął nie miałam z nim żadnego problemu .jedyny telefon z którego w 100 procentach jestem zadowolona

 • Aro

  Ja mam s7 po aktualizacji. Kupiłem 3 dni temu i stwierdziłem, że dotyk (szczególnie w dolnej części ekranu dotykowego) jest średnio czuły. Porownywalem z innymi s7 w salonach i sklepach na wystawach ktore mają stare firmware przed aktualizacją i jest mniej czuły. Zauważył ktoś podobny problem?

 • Michał

  niestety mam ten sam problem z klawiaturą w e-mailu

 • Pawel

  Witam, ja natomiast mam problem z internetem mobilnym w telefonie. w moim s5 neo smigal super. h+czy lte – hulal jak ta lala.nawet na wioskach. po zmianie telefonu zauwazylem ze internet strasznie wolno chodzi. mozna powiedziec ze wogole nie dziala. wyswietla sie h+ lte ale niedziala. czy to moze byc wina modemu w nim??na sieci nic sie nie dzieje bo dzownilem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona