Ważne

Właściciele Samsunga Galaxy S6 i S7 mogą mieć problemy z domyślną klawiaturą podczas korzystania z e-maila

W ciągu ostatnich kilku dni pojawia się w internecie coraz więcej głosów użytkowników Samsungów Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge, które mówią o problemach podczas tworzenia maila przy korzystaniu z domyślnej klawiatury Samsunga.

Zgrzyty dotyczą głównie autouzupełniania i funkcji korekty. Po zmianie słowa na poprawne po niefortunnej literówce w środku tekstu, klawiatura potrafi sama usunąć kolejne słowa. Aplikacja ma też trudności z automatycznym rozpoczynaniem zdania od dużej litery po kropce, stawianiem spacji po przecinku i automatycznym punktowaniem. Czasem zdarza się, że autokorekta zastępuje poprawne słowa nielogicznym zlepkiem liter.

Resetowanie ustawień klawiatury do ustawień początkowych nic nie daje. W jednym z przypadków support otrzymał zdalny dostęp do urządzenia i nawet wtedy nie udało się usunąć usterki. Chwilowo jedynym remedium na tę przypadłość jest używanie innej aplikacji klawiatury, na przykład Google Keyboard.

Trudno stwierdzić, co dokładnie powoduje powstawanie błędów. Co ciekawe, pojawiają się one tylko u niewielkiej liczby osób, choć objawy się powtarzają. Być może ich powodem jest jakaś niezapowiedziana aktualizacja klienta poczty lub aplikacji klawiatury Samsunga. Stawiałbym na to pierwsze.

A jak u Was? „U mnie działa”?

zdjęcie wyróżniające: Samsung Galaxy S7

źródło: Sammobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona