Wiko VIEW

Apple tworzy iMessage na Androida

Wiadomości i funkcja iMessage – to jedno z ciekawszych rozwiązań w systemie iOS. Apple sprytnie połączył komunikator internetowy z aplikacją do obsługi SMS-ów. Zdaniem niektórych firma może pracować nad wersją swojej aplikacji przeznaczoną na Androida.

Rzecz jasna dla Androidowców to nihil novi – podobne rozwiązania oferuje sporo innych aplikacji, w tym np. Facebook Messenger. Ale możliwość wysyłania wiadomości iMessage do posiadaczy iPhone’ów czy iPadów z poziomu Androida byłaby ciekawym udogodnieniem. Wiele osób czeka na taką informację – niestety, na razie mamy tylko nieoficjalne przecieki.

Zdaniem popularnego blogera, Johna Grubera, wśród pracowników z Cupertino krążą mockupy przedstawiające iMessage w wersji Material Design. Czyli przeznaczonej na platformę Android. To wprawdzie nie sama aplikacja, ale jeżeli w Apple myślą o przeniesieniu iMessage na Androida – zaczyna robić się ciekawie.

Niestety, więcej szczegółów nie znamy. Nie wiadomo kiedy, ani – prawdę mówiąc – czy w ogóle, Apple zdecyduje się na wprowadzenie iMessage na Androida. Nie jest to wszakże nieprawdopodobne – przykładem chociażby Apple Music, które oprócz iOS znajdziemy również na platformie firmy Google. Będziemy na bieżąco śledzić rozwój sytuacji.

Źródło: Daring Fireball

Komentarze

 • Korni

  Uff, w końcu moze bedzie mozna zmienic tego messengera który jest dnem

  • Konrad Uroda-Darłak

   To teraz nie można?…

  • Masakra. Wszyscy narzekają na messengera, a prawda jest taka, że istnieje od groma dobrych komunikatorów jak choćby BBM lub WhatsApp i tylko kwestią chęci jest przesiadka. Także nie wiń messengera za swoje lenistwo.

   • zalgowski

    Jakie lenistwo, ty się dobrze czujesz? Co zmieni moja przesiadka na inny komunikator, jeśli moi znajomi tego nie zrobią?

    • O bosze… Moje pytanie brzmi: Skąd w takim razie pewność, że po wydaniu iMessage na androida to zrobią? Jeśli dalej tkwią na Messengerze to nie kwestią komunikatora jest czy się przesiądą, a samych chęci. Komunikator staje się tutaj najmniej istotną kwestią.

     • Korni

      Chodzi mi o to ze nie ma dobrego komunikatora do facebooka oprócz tego messengera który jest dnem

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona