Ważne

Vphone S8 to najmniejszy na świecie telefon z dotykowym ekranem, a do tego z pulsometrem

Ekrany w smartfonach cały czas „rosną”. Obecnie standardem jest 5 cali, choć można się spodziewać, że w niedalekiej przyszłości stanie się nim już 5,5 cala. Nie wszyscy jednak są zwolennikami tego trendu i wolą mieć urządzenie z mniejszym wyświetlaczem. V-phone postanowił pójść w zupełnie drugą stronę i przygotował naprawdę mały telefon.

Vphone S8 wyposażono w dotykowy wyświetlacz o przekątnej… 1,54 cala. Sercem urządzenia jest procesor MediaTek MT2502, wspierany przez 64MB RAM. Na pliki użytkownika zapewniono natomiast 128MB pamięci wewnętrznej, ale można ją rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 8GB.

Vphone S8 oferuje łączność poprzez Bluetooth 4.0, 3G, standardowe złącze słuchawkowe 3,5 mm i microUSB. Na jego wyposażeniu znalazło się także radio FM. Urządzenie ma również wbudowany czujnik światła, pulsometr i krokomierz.

Całość ma wymiary 46,7×37,3×9,9 mm i waży zaledwie 30 gramów. Akumulator, który zasila Vphone S8, ma pojemność 380 mAh.

Vphone S8 promowany jest jednak nie jako samodzielne urządzenie, a „kompan” smartfona, ponieważ po sparowaniu, można przy jego pomocy odbierać i nawiązywać połączenia, wysyłać wiadomości, a także sprawdzać powiadomienia z aplikacji i na nie odpowiadać.

Cena Vphone S8 została ustalona na 30 dolarów.

Źródło: Vphone

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona