Ważne

Policjanci z Nowego Jorku dostają nowe smartfony – zgadnijcie, z jakim systemem

Do Departamentu Policji Nowego Jorku (NYPD) jakiś czas temu zawitała zaawansowana technologia. Oprócz broni i odznak, nowi funkcjonariusze otrzymują również służbowe telefony. Wydawałoby się oczywiste, że będą to iPhone’y, ewentualnie jakieś solidne smartfony z Androidem, ale nie. W walce z przestępczością mają pomóc urządzenia Microsoftu z Windows 10 Mobile na pokładzie.

Smartfony z Windows Mobile mają mniej niż 1% udziału w rynku, jednak najwyraźniej nowojorskiej policji nie zależy specjalnie na tym, żeby telefony funkcjonariuszy pracowały na popularnym systemie. Według doniesień, NYPD współpracowało z Microsoftem przy tworzeniu dedykowanych dla policjantów aplikacji oraz nad uczynieniem urządzeń bardziej bezpiecznymi.

Funkcjonariusze zostaną wyposażeni w Lumie 830 lub Lumie 640 XL, z preinstalowanymi specjalnymi aplikacjami pomagającymi w odbieraniu zgłoszeń, zarządzaniu nimi, umożliwiającymi otrzymywanie zadań od przełożonych oraz wypełnianiu formularzy i raportów bez dostępu do swojego biurka. Choć te aplikacje zostały napisane dla Windows Phone 8.1, są również testowane na Win 10 Mobile. NYPD planuje najbliższego lata upgrade wszystkich smartfonów pozostających w użyciu do najwyższej wersji mobilnego systemu od Microsoftu. Obecnie jakieś 36000 funkcjonariuszy jest w posiadaniu urządzenia tej firmy.

Poświęciliśmy cały rok na budowanie platformy, gromadzenie danych i dystrybucję urządzeń funkcjonariuszom. Teraz, gdy korzysta z nich ponad 36000 policjantów, będziemy rozwijać ten projekt.
– Jessica Tish, zastępca komisarza IT w NYPD

Microsoft ubił chyba na wyposażeniu nowojorskich policjantów dobry interes. Jednak to zbyt wiele nie zmienia – a niedługo mobilne okienka mogą się kojarzyć już tylko z policją ;)

źródło: CNET przez the Verge, komodigital.co.uk

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona