Ważne

Policjanci z Nowego Jorku dostają nowe smartfony – zgadnijcie, z jakim systemem

Do Departamentu Policji Nowego Jorku (NYPD) jakiś czas temu zawitała zaawansowana technologia. Oprócz broni i odznak, nowi funkcjonariusze otrzymują również służbowe telefony. Wydawałoby się oczywiste, że będą to iPhone’y, ewentualnie jakieś solidne smartfony z Androidem, ale nie. W walce z przestępczością mają pomóc urządzenia Microsoftu z Windows 10 Mobile na pokładzie.

Smartfony z Windows Mobile mają mniej niż 1% udziału w rynku, jednak najwyraźniej nowojorskiej policji nie zależy specjalnie na tym, żeby telefony funkcjonariuszy pracowały na popularnym systemie. Według doniesień, NYPD współpracowało z Microsoftem przy tworzeniu dedykowanych dla policjantów aplikacji oraz nad uczynieniem urządzeń bardziej bezpiecznymi.

Funkcjonariusze zostaną wyposażeni w Lumie 830 lub Lumie 640 XL, z preinstalowanymi specjalnymi aplikacjami pomagającymi w odbieraniu zgłoszeń, zarządzaniu nimi, umożliwiającymi otrzymywanie zadań od przełożonych oraz wypełnianiu formularzy i raportów bez dostępu do swojego biurka. Choć te aplikacje zostały napisane dla Windows Phone 8.1, są również testowane na Win 10 Mobile. NYPD planuje najbliższego lata upgrade wszystkich smartfonów pozostających w użyciu do najwyższej wersji mobilnego systemu od Microsoftu. Obecnie jakieś 36000 funkcjonariuszy jest w posiadaniu urządzenia tej firmy.

Poświęciliśmy cały rok na budowanie platformy, gromadzenie danych i dystrybucję urządzeń funkcjonariuszom. Teraz, gdy korzysta z nich ponad 36000 policjantów, będziemy rozwijać ten projekt.
– Jessica Tish, zastępca komisarza IT w NYPD

Microsoft ubił chyba na wyposażeniu nowojorskich policjantów dobry interes. Jednak to zbyt wiele nie zmienia – a niedługo mobilne okienka mogą się kojarzyć już tylko z policją ;)

źródło: CNET przez the Verge, komodigital.co.uk

Komentarze

 • szwendacz

  “Gliniarze”, “jakieś 36 000”, “Microsoft zrobił”. “i raportów bez dostępu do swojego biurka, i zawierającymi filmy szkoleniowe”.

  Więcej błędów nie znalazłem.

  • Karol Kunat

   Zanotowano, poprawiono :)

  • “Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.”

   No patrz, tak uważnie przeszukuje tekst w poszukiwaniu literówek, a nie jest w stanie doczytać adnotacji pod artykułem.

   • szwendacz

    No patrz.

    • Zwróciłem uwagę w normalnym dla mnie problem. Dowiedziałeś się, że jak możliwość zgłoszenia błędu, spełniłem swoje zadanie ;)

   • Jazir

    Skąd wiesz, że przeszukuje tekst w poszukiwaniu literówek? Równie dobrze może czytać tekst w celu odebrania przekazu, a znalezienie literówek to efekt uboczny uważności i skupienia.

 • kozdromen

  Szkoda bo to na prawdę mógłby być świetny system.. Każdy ma chyba uprzedzenie do Microsoftu i do Windowsa stąd niechęć deweloperów do tego systemu.

  • Uprzedzenie nie bez powodu. Poczytaj sobie o historii Microsoftu i sławne wypowiedzi uwielbianego teraz Gatesa. Oni wynaleźli FUD.

 • Darek0106

  Ludzie…nie macie innych tematów poza literówkami? Jest to akurat najważniejsze?

  • Paweł

   Najważniejsze na pewno nie ale z drugiej strony kiedy zwrócić uwagę jeśli nie przy wpisie numer 169?

 • lanietr

  To wszystko po to, żeby nie bawili się w czasie służby smartfonami ?

 • Jacek

  A pewnie. Inaczej cały czas by grali w Pokemon Go…

 • cyc997

  Być może Microsoft zaproponował dobre ceny, wiedząc że i tak jego system nie osiągnie większej popularności. Jest jeszcze druga opcja bardziej prozaiczna – dostęp do systemów służbowych jest możliwy tylko z Windows.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona