Ważne

Zwariowane melodie: posłuchaj, jak sztuczna inteligencja z Twittera gra „Tabletowo rulez”

Sztuczna inteligencja szybko toruje sobie drogę do przemysłu muzycznego. Od jakiegoś czasu wykracza to poza tworzenie personalizowanych playlist przez algorytmy analizujące twoje preferencje muzyczne. Przejawem muzycznego SI jest twitterowy bot, który skomponuje dla nas cały, niepowtarzalny utwór.

LnH AI jest inteligentnym muzycznym botem, który tworzy instrumentalne utwory w oparciu o prośbę, którą wysyłamy do niego w postaci tweeta. Jak dotąd, bot potrafi składać kawałki w trzech stylach muzycznych: gra heavy-metal, blues i jazz. Kompozycje oparte są na naszym wyborze gatunku, tempa utworu i tytułu, jaki nadamy ścieżce.

Wszystko, co trzeba zrobić, żeby otrzymać muzykę skomponowaną przez bota, to wypisać w tweecie odpowiednią formułkę. Na przykład:

@lnh_ai Tabletowo rulez /compose /g heavy-metal /t 140 /r 0.2

Od momentu wysłania tweeta, bot rozpoczyna pracę nad instrumentalnym kawałkiem, zatytułowanym „Tabletowo rulez”, w gatunku „heavy-metal”, w tempie 140 uderzeń na minutę. Poziom losowości to „0,2”. Średni czas utworu to jedna-dwie minuty, w zależności od tego, jak LnH AI zadecyduje.

Fajne jest to, że możemy zmieniać poszczególne parametry i wysyłać tweety z instrukcjami tak długo, jak nam się to nie znudzi – oczywiście dopóki ich format jest poprawny, dopóty będziemy otrzymywać nowe utworki. Po wysłaniu wniosku nie powinniśmy czekać na pełną melodię dłużej niż 5 minut.

Jedyną rzeczą, o której trzeba jeszcze pamiętać, to fakt, że LnH AI obsługuje tempo o maksymalnej wartości 160 bpm i skali losowości mieszczącej się pomiędzy „0.0” i „1.0”. Wyjście poza te widełki poskutkuje prawdopodobnie nieodwracalnym zepsuciem kawałka ;)

A oto przykład, jak kapela Sztucznej Inteligencji miażdży samodzielnie skomponowanym kawałkiem „Tabletowo rulez”:

Jak można się przekonać, to co tworzy obecnie LnH AI jest lekko mówiąc tragiczne, jednak to tylko prosty twitterowy bot. Ciekawi mnie, w jakim kierunku będzie rozwijał się związek muzyki i sztucznej inteligencji.

O samym projekcie można więcej poczytać tutaj.

źródło: thenextweb.com

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona