Wiko VIEW

iPhone 7 zakazany w niektórych firmach – pod groźbą zwolnienia z pracy

Najnowsze produkty Apple zawsze wywoływały dużo emocji, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. Niestety, te drugie rozwinęły się na tyle daleko, że kupienie najnowszego iPhone’a 7/7 Plus może skutkować zwolnieniem w pracy.

A wszystko to dzieje się w Chinach, gdzie społeczność bardzo lubi smartfony amerykańskiego producenta. Uwielbienie to jest wielkie do tego stopnia, że Chińczycy potrafią żyć w totalnej biedzie, aby tylko kupić sobie najnowsze urządzanie z logiem nadgryzionego jabłka i szpanować przed znajomymi.

Z kolei jedną z najważniejszych wartości uznawanych w Chinach jest patriotyzm. Niestety, niektóre firmy posuwają się za daleko i twierdzą, że kupowanie smartfonów innych niż chińskie jest sprzeczne z patriotyzmem. Przy okazji także stawiają warunek – jeżeli kupisz najnowszego iPhone’a, zostaniesz zwolniony.

Tak właśnie postąpiło Nanyang Yongkang Medicine Company, które wystosowało oficjalny list do swoich pracowników w tej sprawie:

91468044_967d83e0-9577-4ff7-895f-23fe8198a83f

List ten został znaleziony na chińskim Weibo, a jego autentyczność potwierdzona przez BBC. Co najgorsze, Nanyang Yongkang Medicine Company nie jest jedyną instytucją, która zdecydowała się na taki krok.

W tym wszystkim ciekaw jestem tylko jednego – jakich smartfonów używa szefostwo tych firm.

Źródło: BGR

Komentarze

 • Właśnie na tym polega patriotyzm XXI wieku, ale u nas nad Wisłą są rzeczy ważniejsze np. katastrofy samolotów itp. ;)

  • Ja

   Znowu nie wziąłeś tabletki?

   • numero

    Oooo hejterek nawet nie wie co to Patriotyzm Ekonomiczny. A może pracownik apple :P Pewnie fanboj :D

    • anemusek

     I właśnie że względu na liczną populacje takich “ludzi” jak ty ten świat skazany jest na zagładę. Tak wiem, że nie wiesz o czym piszę i nie sądzę byś kiedykolwiek pojął. ;)

 • Simon

  Szczerze mowiac podoba mi sie to, mimo ze jest to sprzeczne z wolnoscia szeroko pojeta xd

 • Pewnie chodzi o szpiegostwo przemysłowe.

 • numero

  We wszelkich przestrzeniach firmy pracownicy apple maja zakaz używania innych urządzeń niż te od apple. Są miejsca apple gdzie jest zakaz korzystania przez pracowników z urządzeń apple uważanych za przestarzałe. Więc co w tym dziwnego. To normalny Patriotyzm Ekonomiczny. A to że taka unia chce go zniszczyć, np. w Polsce żeby przypodobać się kilku korporacyjkom to to uważam za patologię. Niestety udało się im, bo jak widać ludzie nie wiedzą co to Patriotyzm Ekonomiczny i uważają to za objaw dyskryminacji.

  • anemusek

   Nie ma czegoś takiego jak patriotyzm ekonomiczny. To zwykły protekcjonizm, który na szerszą skalę kończy się katastrofą ekonomiczną.

 • Kewin Karlos

  A w Lidlu nawet sól i cukier z Niemiec o reklamie nie wspominając ;)

  • anemusek

   “Niemiecka” sól i cukier z Niemiec to by przyciągnąć idiotów bo nie oszukujmy się, 2/3 społeczeństw ma IQ komara. A to, że ta niemiecka sól jest z Bochni, a cukier z Kruszwicy to już im się nie mówi.

 • anemusek

  Ja wiem, że patriotyzm ekonomiczny i tego typu papka przemawia do prostych ludzi o prostych umysłach więc często się ją serwuje by ich zwabić i zjednać, ale chińscy menadżerowie zapomnieli chyba, że iPhone produkowany jest w Chinach, a w ramach patriotyzmu ekonomicznego może być w USA albo w ramach walki z protekcjonizmem i cięcia kosztów w Wietnamie…
  To samo się dotyczy naszych pieców patriotyzmu ekonomicznego – powinni pamiętać, że połowa naszej gospodarki to eksport towarów i usług…

 • cyc997

  Mieszkać w Chinach i kupować iPhone? Przecież to szczyt głupoty.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona