Ważne

iOS 10 najszybciej instalowanym systemem na iPhone’ach i iPadach

Mamy mały rekord. iOS 10 jest już zainstalowany na dwóch trzecich wszystkich mobilnych urządzeń Apple. To najszybciej rozprzestrzeniająca się aktualizacja iOS w historii. Co zadecydowało o popularności tej wersji?

Dwadzieścia siedem dni po wprowadzeniu na rynek, iOS 10 zainstalowany jest na 66,7% wszystkich urządzeń mobilnych firmy z Cupertino. Rzecz jasna tych, które są przeznaczone do instalacji najnowszej wersji mobilnego oprogramowania. To najlepszy wynik spośród wszystkich wersji iOS w historii Apple.

Początkowo nic nie wskazywało na to, że iOS 10 tak szybko zdobędzie tak dużą popularność, ale jakieś dwa tygodnie temu aktualizacja “wystrzeliła” w rankingach instalacji. Tak przynajmniej wynika ze statystyk opublikowanych przez firmę Mixpanel. Wcześniej najpopularniejszą wersją iOS była “Dziewiątka”, która jeszcze miesiąc temu zainstalowana było na 88% mobilnych urządzeń Apple.

Okazuje się jednak, że niecały miesiąc wystarczył, aby iOS 10 stał się najpopularniejszą dystrybucją mobilnego systemu firmy z Cupertino. Co ciekawe, analitycy mają problemy z wyjaśnieniem fenomenu popularności iOS 10. Apple jakoś specjalnie nie promował tej aktualizacji, nie wprowadza ona też wielu znaczących zmian w systemie. Tymczasem firma z Cupertino pracuje nad kolejną, małą aktualizacją – iOS 10.1. Wprowadza ona drobne poprawki i udogodnienia do iOS 10.

Źródło: Mixpanel

Komentarze

  • aastelix

    Na razie to w 10.1 B3 nie mogę sparować słuchawki Bluetooth Plantronics. Także coś jeszcze nie tak z tą wersją.

  • AS

    Posiadam iPada Air, który miał fabrycznie zainstalowany system 7. Do wersji 8 zaktualizowałem dość późno, gdyż była ona słynna z powodu ociężałości. To się z czasem poprawiło. Jednak narzekań było w internecie dużo. Do wersji 9 przeszedłem wraz z pojawieniem się ostatniej aktualizacji. Sporo było tu wpadek powodujących błędy, jednak mniej było narzekania na osławiony brak płynności. Wersja 10 nie generuje tylu obiekcji, więc pewnie jest jednak staranniej przygotowana. Być może upublicznienie testów beta się do tego przyczyniło? W każdym razie dziesiątka cieszy się na razie dobra opinia i pewnie stąd ten wynik. Ja tradycyjnie wstrzymam się z aktualizacją do pojawienia się kolejnej wersji (11) i zaktualizuje do ostatniej wersji dziesiątki :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona