Ważne

Jade Empire – świetne RPG od twórców Mass Effect już na iPhone’ach

Firma Aspyr, która stała się znana z konwersji na urządzenia mobilne znakomitego Star Wars: Knights of the Old Republic, sięgnęła po kolejną perełkę od BioWare. Jade Empire to klimatyczny, orientalny Role-Play, który od paru dni jest dostępny dla urządzeń z iOS na pokładzie.

Dokładnie – w Jade Empire będą mogli zagrać na razie tylko posiadacze iPhone’a, iPada i iPoda Touch, jednak jeśli Aspyr zdecyduje pójść ścieżką, jaką wyznaczyli wydając SW: KOTOR, to istnieje spora szansa, że gra będzie miała swoją premierę również na Androida.

Pierwsza jej premiera miała miejsce w 2005 roku na konsoli Xbox. Dwa lata później grę przeportowano na komputery PC, przy okazji dorzucając kilka dodatkowych postaci i misji oraz usprawniając rozgrywkę pod wieloma innymi aspektami. Wersja ta zyskała nazwę Jade Epimpire: Special Edition. Być może niektórzy z Was mogli ją testować, gdyż w zeszłym roku można było ją pobrać za darmo w akcji Specjalny Prezent na platformie Origin. Niestety, kto tego nie zrobił wtedy, stracił szansę na zdobycie jej za darmo.

Pierwsze recenzje aplikacji są bardzo przychylne. Poprawiono sterowanie w stostunku do Knights of the Old Republic, dodano obsługę padów i umożliwiono zapisywanie stanu gry w iCloud.

Gra kosztuje jakieś 42 złote i jest to tytuł premium, czyli bez mikropłatności. To sporo, jednak jest to tytuł, którego nie da się przejść w kilka godzin. Ja chyba poczekam na wersję na Androida i jakieś obniżki.

źródło: gramynawynos.pl, slashgear.com

Komentarze

 • like…seriously?

  Od kiedy to na Tabletowo pojawiają się newsy będące żywcem skopiowane z innego źródła? Rozumiem parafrazowanie, ale nie ctrl+c/ctrl+v z Gramy Na Wynos, z podmianą niektórych słów na synonimy. Trochę własnej inwencji nie zaszkodzi ;)

  • Hoży redaktoży jacyś normalnie, zaraz poprawię ten wpis i tego tu twórcę wpisu ukarzę. Niech sam czyta te swoje newsy i cierpi, o!

 • Jazir

  Ach, wspomnienia się obudziły… Wciąż mam gdzieś pudełko z Jade Empire na PC. Cudowna gra, jeden z pierwszych nie-Gothicowych cRPG w które się wciągnąłem. Ścieżka dźwiękowa jest niesamowita, klimat rewelacyjny.

  • Szkoda, że gierka wtedy mocno niedoceniona – to między innymi dlatego Jade Empire 2 nigdy nie powstało…

   • The_Ecki

    Tylko na telefony powstają takie odgrzewane kotlety sprzed 10 lat.

  • KrisP

   Dokładnie, pamiętam jak grałem w to jeszcze na pierwszym pierwszym Xboksie. Super gra.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona