Ważne

Nieznane urządzenie „wykręciło” w AnTuTu ponad 200 tysięcy punktów

Testowanie i porównywanie wyników w benchmarkach ma prawdopodobnie tylu samo zwolenników, co przeciwników. Trudno jednak przejść obojętnie obok informacji, że jakieś urządzenie, najpewniej smartfon, wykręciło w AnTuTu ponad 200 tysięcy punktów.

Dokładniej 203737 punktów. Jest to niekwestionowany rekord, ponieważ dostępne aktualnie na rynku smartfony nie są w stanie przekroczyć granicy 200 tysięcy punktów, choć sukcesywnie się do niej zbliżają. Aktualnym liderem w rankingu AnTuTu jest iPhone 7 Plus z wynikiem 172644 punktów. Na drugim miejscu znalazł się jego mniejszy brat, czyli iPhone 7, który uzyskał 170124 punktów. Podium zamknął LeEco Le Pro 3 – 160856 punktów.

antutu-ranking-wrzesien-2016

Wciąż jednak do „magicznej” granicy pozostaje około 30 tysięcy punktów, a to naprawdę dużo. Najprawdopodobniej przekroczyć ją będą w stanie dopiero przyszłoroczne flagowce z procesorami Exynos 8895 Samsunga i Snapdragon 830 Qualcomma (który – swoją drogą – też wyjdzie z fabryk Koreańczyków). Zapewne uda się to także nowym iPadom Pro z układem A10X.

Wysoki wynik w AnTuTu pomaga jednak uzyskać nie tylko mocny procesor, ale też duży zapas pamięci operacyjnej. Dlatego możemy spodziewać się w przyszłym roku wysypu flagowców z 8GB RAM od chińskich producentów.

Źródło: @Ricciolo1, AnTuTu

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona