Wiko VIEW

Konkurencja ponownie wypomina Samsungowi aferę z Galaxy Note 7

Mówi się, że nie kopie się leżącego. Tymczasem Samsung, który ma wystarczająco kłopotów, związanych z wymianą wadliwych Galaxy Note 7, otrzymuje kolejny policzek. Tym razem od LG.

Koreańczykom, z powodu afery z wybuchającymi bateriami w najnowszych Note’ach“oberwało” się już m.in. od Lenovo (i to nie raz, a nawet dwa razy). Teraz “dopiec” Koreańczykom postanowił rodzimy konkurent, czyli LG. I trzeba przyznać, że wykazał się przy tym niezłą kreatywnością.

Wybrani losowo klienci w Indiach zaczęli otrzymywać SMS-y o treści: Słyszałeś wiadomości o eksplodujących produktach? Produkty LG przechodzą przez wiele różnych testów, aby upewnić się, że zapewnią bezpieczeństwo naszemu największemu atutowi – TOBIE. Bezpiecznego Diwali* z LG.

lg-samsung-galaxy-note-7

LG jednak najwyraźniej zapomniało, że żaden klient w Indiach nie otrzymał zamówionego w przedsprzedaży (wadliwego) Galaxy Note 7 – Samsung ogłosił globalny program wymiany, zanim smartfony zostały rozesłane. Producent planuje relaunch urządzenia w tym kraju zaraz przed Diwali, które wypada w tym roku na przełomie października i listopada (i dopiero wtedy klienci dostaną do rąk swoje Note’y).

LG dowiedziało się o zamiarach konkurenta i postanowiło w sprytny sposób zdeprecjonować rywala. Nie wiadomo jednak, ile osób otrzymało taką wiadomość. Ciężko więc choćby oszacować, czy przyniesie to jakiekolwiek profity temu producentowi oraz czy w ogóle zaszkodzi Samsungowi.

*Diwali to hinduistyczne święto światła. Trwa ono pięć dni i w tym czasie zapalanych jest mnóstwo świeczek, sztucznych ogni itp. W dniach bezpośrednio je poprzedzających notuje się też większą niż zwykle sprzedaż.

Źródło: Gadgets360 przez SamMobile

Komentarze

 • stark2991

  Sprytne. Zasiali ziarno niepewności i teraz tylko czekać aż wykiełkuje :)

 • Anton

  Z tego co można wyczytać w internecie, ludzie mają w dupie tę aferę. Słuchawkę oddało do wymiany zaledwie 10% zagrożonych awarią baterii. Nie chce mi się wierzyć, reszta nic o tym nie wie, bo newsy nt wybuchów zamieszczono praktycznie wszędzie.
  Sam chętnie przytulę takiego po wymianie baterii, oczywiście z odpowiednią zniżką :)

 • Konrad Uroda-Darłak

  LG? Nikt tego nie kupuje, to się do takiego poziomu zniżają :P

  • Lama Bojowa

   Widzę że informacje z pierwszej ręki i wgl. Daj mi jakiś dowód na to że nikt nie kupuje od nich telefonów…

   • Karlos19

    Ja mam lg g4 od roku i chodzi fajnie

   • Konrad Uroda-Darłak

    No przecież żartowałem – emotikonka na końcu miała załatwić sprawę, mój błąd :(

 • niconozomu

  Jak się nie jest w stanie zaprezentować nic tak dobrego jak konkurencja to się robi właśnie takie reklamy :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona