Przetestuj grę, zanim ją kupisz – Google Play pozwoli na darmowy, 10 minutowy test

Wygląda na to, że Google rozpoczął testy nowej usługi, która polega na streamingu aplikacji do urządzenia użytkownika, bez konieczności jej kupna i instalacji. Funkcja pozwala na testowanie apki przez 10 minut, zanim zdecydujemy się na wydanie na nią pieniędzy.

Jeśli transmisja strumieniowa aplikacji jest dostępna dla konkretnej aplikacji lub gry (na razie wydaje się, że sprawa dotyczy jedynie gier), obok przycisku „Kup” pojawi się „Wypróbuj”. Osoby, które otrzymały aktualizację Sklepu Google (na razie na terenie Stanów Zjednoczonych) raportują, że nowa opcja ma skłonność do awarii, ale wszystko działa zgodnie z założeniami.

Streamingowane aplikacje mają pływający przycisk, który otwiera menu – w nim można zamknąć strumień, dowiedzieć się czegoś więcej na temat samej funkcji lub zorientować się, ile czasu pozostało na testowanie gry. O ile nie ma żadnych ograniczeń co do tego, ile razy można strumieniować jedną aplikację, nie ma możliwości kontynuowania poprzedniej sesji (np. każda gra będzie uruchamiać się od początku, niezależnie od tego, czy dokonaliśmy w niej jakiegoś postępu, czy nie).

Ciekawe, jak wiele gier zostanie objęte nową funkcjonalnością, czy dołączą do niej aplikacje i kiedy zostanie udostępniona szerszemu gronu użytkowników. Zakładam, że Google nie omieszka pochwalić się tym rozwiązaniem podczas dzisiejszej konferencji.

źródło: phonearena, techradar

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona