Ważne

Samsung patentuje składalny tablet z wbudowaną klawiaturą i nóżką

Samsung ma w swoim portfolio niezliczoną ilość patentów. Czasami są one genialne w swojej prostocie (jak ten, w którym S Pen może posłużyć również za stojak) i aż dziw, że Koreańczycy jeszcze ich nie zastosowali. Inne projekty natomiast są bardziej zaawansowane i na przeszkodzie stoją ograniczenia technologiczne lub/i koszty. Dlatego ciekawe, czy (i jeśli tak, to kiedy) na rynku pojawi się składalny tablet z wbudowaną klawiaturą i nóżką.

Składalne smartfony i tablety nie są już tylko melodią przyszłościLenovo w czerwcu pokazało prototyp takich urządzeń, udowadniając, że stworzenie czegoś takiego jest możliwe (choć od razu zaznaczono, że również bardzo drogie). Z czasem jednak technologia pójdzie naprzód i zanim się obejrzymy, będziemy mieli do wyboru mnóstwo tego typu urządzeń.

Wtedy każdy producent zostanie zmuszony do tego, żeby się wyróżnić na tle konkurencji. Nie jest to łatwe, aczkolwiek również nie niemożliwe. Urządzenie, które opatentował właśnie Samsung może naprawdę zawojować rynek. Łączy bowiem w sobie zalety zarówno tabletu z wyświetlaczem o dużej przekątnej, jak i hybrydy. Przy tym może mieć kompaktowy rozmiar i być łatwe w transporcie.

Nieoceniona jest również nóżka, która już teraz pojawia się w wielu sprzętach (m.in. Microsoft Surface Pro 4, Lenovo IdeaPad Miix 700 czy LG G Pad X II 10.1), a przy tak dużym tablecie będzie po prostu niezbędna do komfortowego użytkowania.

Oczywiście należy pamiętać, że to wciąż na razie patent i nie wiadomo, czy zostanie wcielony w życie. Pokazuje nam jednak, w jaki sposób rozwinąć się mogą dzisiejsze tablety i hybrydy. Ja jestem na tak, a Wy?

Źródło: Patently Mobile przez SamMobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona