Dlaczego ludzie kupują iPhone'a 7 i 7 Plus?
Ważne

Dlaczego ludzie kupują iPhone’a 7 i 7 Plus?

Klienci kierują się różnymi wytycznymi przy zakupie nowego smartfona. Od niedawna mają oni do wyboru również iPhone’a 7 i 7 Plus. Bank of America Merrill Lynch postanowił sprawdzić, co skłoniło użytkowników do nabycia właśnie tego urządzenia.

W badaniu wzięło udział 498 osób. Wśród najczęściej wymienianych (65%) powodów zakupu iPhone’a 7/7 Plus znalazł się dłuższy czas pracy na pojedynczym ładowaniu. W tym miejscu należy przypomnieć, że Apple zwiększyło pojemność akumulatorów w ww. modelach z – odpowiednio – 1715 mAh i 2750 mAh do – odpowiednio – 1960 mAh i 2900 mAh.

Na trzech kolejnych miejscach znalazły się: wodoszczelność (59%; tutaj trzeba jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach, o których informuje na swojej stronie Apple), jakość aparatu (54%) i szybszy procesor (52%). Prawie połowa (49%) respondentów wskazała również na pamięć (chodzi tu zapewne o zwiększenie w podstawowym wariancie przestrzeni na pliki użytkownika z 16GB do 32GB) oraz możliwości wymiany w ramach abonamentu (47%).

Rzadziej natomiast wymieniano podwójny aparat (37%), wygląd (23%) oraz ciekawsze warianty kolorystyczne (15%).

iphone-7-iphone-7-plus-powody-zakupu

Źródło: Business Insider

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona