Ważne

1,5 mln dolarów za dziurę w iOS 10

Tyle właśnie oferuje firma Zerodium dla osoby, która wykryje poważną lukę w zabezpieczeniach systemu iOS 10. Jacyś chętni?

W zeszłym roku nagroda za znalezienie luki w mobilnym systemie Apple wynosiła nieco mniej, bo 1 mln dolarów. I rzeczywiście została wypłacona osobie, która wykryła dziurę w zabezpieczeniach. W tym roku firma Zerodium podniosła nagrodę do 1,5 mln dolarów. Żeby ją zdobyć, trzeba jednak się nieco wysilić.

Jest ona bowiem przyznawana nie za wykrycie dowolnej luki w systemie, ale takiej, która pozwoli na jailbreak iOS 10 i dostęp do kluczowych elementów systemu. Zerodium oferuje również nagrodę dla osoby, która podobną lukę znajdzie w zabezpieczeniach Androida. Tutaj jednak nagroda jest znacznie niższa. Wynosi „ledwie” 200 tys. dolarów.

Nagrody za znalezienie luk w zabezpieczeniach oferuje również Apple czy Google, ale obie firmy nie są gotowe płacić tak wysokich stawek, co Zerodium. Podejrzewam, że na czarnym rynku podobne rozwiązania mogą być jeszcze lepiej płatne. Zapewne z właśnie takiego rozwiązania skorzystało FBI jakiś czas temu, kiedy próbowało włamać się do smartfonu zabójcy z San Bernardino.

Źródło: PCWorld

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona