Wiko VIEW

YouTube w końcu z aplikacją do pobierania filmów

Od dłuższego czasu Google blokuje wszelkiego rodzaju aplikacje i narzędzia przeznaczone do pobierania materiałów z serwisu YouTube. Zarówno w AppStore, jak i Google Play, nie znajdziemy aplikacji, które pozwalają ściągać muzykę czy wideo na smartfon. Wkrótce jednak ulegnie to zmianie.

Najwyraźniej ktoś w Mountain View dostrzegł benefity płynące z możliwości pobierania materiału z YouTube do trybu offline. Aplikacja YouTube GO, bo o niej mowa, pozwoli na zapisywanie materiałów z serwisu do obejrzenia “na później”. Zwłaszcza, jeżeli akurat nie będziemy mieli dostępu do internetu.

Rozwiązanie ma wyjść naprzeciw przede wszystkim rynkom rozwijającym się, gdzie wiele osób nie ma stałego dostępu do internetu – i to właśnie tam, w Indiach, rozpoczęły się już jej otwarte beta testy. Co ciekawe, YouTube GO będzie mieć również wbudowany mechanizm dzielenia się materiałami w trybie offline. Rzecz jasna, będą one aktywne dopiero po połączeniu z internetem. W trybie offline będziemy mogli jedynie wybrać osoby, którym będziemy chcieli udostępnić dany klip wideo.

Znacznie bardziej wolałbym, aby ktoś w Google popracował nad funkcjami podcastów w ramach YouTube. W serwisie można znaleźć wiele materiałów z konferencji, nagrań audycji itp., które idealnie nadają się do słuchania, a niekoniecznie oglądania. W obecnym kształcie YouTube nie można po prostu odpalić sobie interesującej nas konferencji w smartfonie jako podcastu. A szkoda.

Źródło: The Verge

Komentarze

 • Bogusz Mastalerz

  WOW cóż za innowacyjność.

  • Samuraj

   No wiesz, to tylko android. Oficjalne aplikacje są po prostu 100 lat za murzynami.

   • NobbyNobbs

    Google boi się nadepnąć twórcom, a zwłaszcza muzykom na odcisk. To aż takie dziwne?

 • reri

  nie do pobierania tylko do obejrzenia off-line – to jest różnica

  • rpg

   a zawsze myślałem, żeby obejrzeć off-line najpierw trzeba pobrać on-line a to pewnie i cały net niebawem będzie off-line :D

 • prrr

  Jest przecież Videoder

  • Marcin Banik

   Dzięki!
   Gdzie można dowiedzieć się o innych takich użytecznych aplikacjach, niedostępnych w sklepie?

   • prrr

    Wujek google ci podpowie ;)

 • firefox

  Ja mam firefoxa na androidzie i tam bez problemu moge blokować telefon, co prawda dalej jest pobierany obraz i ciągnie nam dane komorkowe, to jednak juz nie ciągnie tak baterii ;>
  a no i można korzystac wtedy z innych apek. Wystarczy sam firefox.

 • Fedurrr

  Tubemate to niezawodna apka do pobrania czybto mp3 czy video np z youtube. Sciagam bajki na wyjazdy gdzie nir ma lub szkoda neta mobilnego.
  Dzialaja oczywiscie tez inne stronki z video np cda.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona