Ważne
Wiko VIEW

Uhans A101 miał być hołdem dla Nokii. Jednak dopiero teraz wiemy, co Chińczycy mieli na myśli

Uhans na każdym kroku zaznaczał, że model A101 jest jego osobistym hołdem dla Nokii. Do tej pory wyglądało to jednak na puste hasło, mające na celu zwrócić uwagę na mało znanego producenta. Dopiero teraz Chińczycy udowodnili, że jest zupełnie inaczej. Swój najnowszy smartfon postanowili skonfrontować z… Nokią 3310.

Wiem, brzmi to absurdalnie, ale zaraz się przekonacie, że w rzeczywistości nie jest to zupełnie bez sensu. Nokię 3310 spokojnie można uznać za flagowy produkt fińskiego producenta. I choć nie jest to najlepiej sprzedający się telefon w historii tej marki, to na pewno jest on najbardziej rozpoznawalny i utożsamiany z kwintesencją Nokii.

Nokia 3310 zdążyła nawet obrosnąć legendą. Do tej pory uznawana jest za niezniszczalną, na temat czego powstała niezliczona ilość prześmiesznych memów (kilka z nich zobaczycie na poniższym filmie). Uhans postanowił więc skonfrontować z nią model A101. Efekty są zadziwiające i przynajmniej ja nie spodziewałem się takiego obrotu spraw.

Oba urządzenia zrzucono z wysokości 15 metrów. Zgadnijcie, które przeżyło. Owszem, oba rozsypały się na wiele części, ale po ich skompletowaniu okazało się, że działa tylko… Nie, nie Nokia 3310, a właśnie Uhans A101 (mimo zbitej szybki na wyświetlaczu, panel dotykowy wciąż reagował bez większych problemów).

Jeśli jesteście pod wrażeniem wytrzymałości Uhans A101, to możecie go zamówić w sklepie Geekbuying, w którym kosztuje obecnie zaledwie 50 dolarów (promocja trwa jednak tylko do jutra). Natomiast opis wraz z pełną specyfikację smartfona znajdziecie w tym artykule.

Źródło: UHANS Mobile

Komentarze

 • Nokia666

  Skąd pewność, że przed upadkiem ta Nokia w ogóle działała?:D nie pokazali… ale jeśli chodzi o fakt wytrzymałości tego dotykowca to jest imponująca ;)

  • Na pewno mieli wadliwy model :D

  • asad

   te ujecia były tyle razy cięte że tu nie można w nic wierzyć

 • “Nokię 3310 spokojnie można uznać za flagowy produkt fińskiego producenta” , że jak?, no ni cholery to nie był topowy model tylko popularny, topowa to była seria 6310 lub któryś komunikator . To tak jak byś powiedział że Huawei p8 lite to topowy model

  • W tym kontekście słowo “flagowy” ma nieco inne znaczenie. Każdy zna ten model i właśnie z nim utożsamiana jest przez większość Nokia. Dlatego pozwoliłem sobie na takie stwierdzenie.

 • Barilla

  Jeżeli nokia nie działa po upadku z 15 metrów, to musiała nie działać już przed upadkiem ;)
  Moja 3310 służyła nam w gimbazie do gry w “piłkę” na przerwach. Robiliśmy też kiedyś zawody czy ktoś zdoła kopnąć ją na drugi koniec sali gimnastycznej (w sensie nie po ziemi tylko po trajektorii balistycznej). Pewnego dnia oblaliśmy ją benzyną do zapalniczek zippo i podpaliliśmy – obudowa się trochę stopiła, ale telefon dalej działał.
  Jeszcze kilka lat temu odpalałem ją sporadycznie żeby pograć w snake’a – niestety ładowarka w końcu zawiodła i obecnie nie jestem w stanie sprawdzić czy telefon nadal działa – ale podejrzewam że tak :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona