Ważne

UMi przekonuje, dlaczego lepiej kupić cztery UMi Plus od iPhone’a 7

Nie uważam, by argument możliwości kupna kilku smartfonów w cenie jednego iPhone’a był dla kogokolwiek (zdecydowanego na kupno produktu Apple zwłaszcza) przekonujący. Firma UMi przygotowała jednak całą listę argumentów, które mają sprawić, że zamiast w stronę iPhone’a spojrzycie na UMi Plus.

Oba smartfony zostały zaprezentowane prawie w tym samym czasie. Ale oba po pierwsze skierowane są do innej grupy docelowej, a po drugie – kosztują zupełnie inne pieniądze. Mimo wszystko jednak zerknijmy, jak UMi chce przekonać potencjalnych klientów do zakupu Plusa.

Aluminiowa obudowa mniej podatna na zarysowania

Zaraz po premierze iPhone’a 7, na stronie produktowej pojawiła się adnotacja, że czarna wersja smartfona może się delikatnie rysować. Cóż, po obejrzeniu wielu zagranicznych recenzji produktu łatwo stwierdzić, że zarysowania są większe niż można się było spodziewać. I to, między innymi, chce wykorzystać UMi.

Obudowa Plusa została wykonana z aluminium (serii 6000), które jest mniej podatne na zarysowania od iPhone’a 7 w wersji Jet Black.

umi-plus-foty-03

Większa bateria i szybkie ładowanie

Większa pojemność akumulatora nie zawsze idzie w parze z dłuższym czasem pracy – na to ma również wpływ procesor, rozdzielczość ekranu czy optymalizacja oprogramowania. Ale jedno trzeba przyznać – UMi Plus ma akumulator o pojemności dwukrotnie większej niż iPhone 7 – 4000 mAh vs 1960 mAh. Zastanawia mnie tylko dlaczego UMi porównuje baterię do mniejszego modelu (iPhone’a 7), skoro UMi Plus ma 5,5-calowy ekran. Powinniśmy zatem spojrzeć na iPhone’a 7 Plus, którego akumulator ma pojemność 2900 mAh – to wygląda już zupełnie inaczej.

Do tego Plus obsługuje szybkie ładowanie, które pozwala naładować smartfon w pełni w zaledwie 1,5 godziny.

4GB RAM i slot kart microSD vs 2GB RAM i braku rozszerzalnej pamięci

2GB RAM w iPhonie 7 – na papierze faktycznie wygląda to kiepsko, ale w rzeczywistości sami wiecie, że iOS jest tak zoptymalizowany, że nawet z dwukrotnie mniejszą pamięcią operacyjną potrafi sobie radzić lepiej niż androidowi konkurenci. Nie zmienia to jednak faktu, że UMi Plus ma RAM-u aż 4GB, co powinno przełożyć się na odpowiednio wysoką wydajność i szybkość działania.

Kolejna sprawa jest już niezaprzeczalna – w Plusie możemy rozszerzyć pamięć o 256GB, dzięki slotowi kart microSD, podczas gdy iPhone takiej możliwości nie oferuje.

umi-plus-foty-02

UMi Plus ma 3.5 mm jacka audio

Odkąd Apple ogłosiło, że pozbywa się 3.5 mm jacka audio ze swojego smartfona, w sieci pojawiło się wiele memów, których bohaterami są słuchawki bezprzewodowe – AirPods. Oczywiście w zestawie z telefonem w dalszym ciągu znajdziemy standardowe słuchawki EarPods, ale zamiast na jacka, to na Lightning.

W UMi Plus tego problemu nie ma. Jest obecny standardowy mini-jack, dzięki któremu możemy korzystać z naszych ulubionych słuchawek przewodowych.

Cena czyni cuda

Jak już wspomniałam, w cenie jednego iPhone’a 7 można kupić kilka UMi Plus. Ten drugi kosztuje w tym momencie (przedsprzedaż) 180 dolarów, czyli aż o prawie 500 dolarów mniej od iPhone’a 7 Plus. Łatwo obliczyć, że w cenie iPhone’a 7 Plus możemy mieć cztery UMi Plus. Dla przypomnienia, cena iPhone’a 7 zaczyna się od 649 dolarów, podczas gdy iPhone 7 Plus kosztuje 769 dolarów.

I to właśnie ten ostatni argument przekonuje mnie najbardziej ze wszystkich powyżej – zamiast kupić smartfon dla samego siebie, można kupić cztery – dla każdego członka rodziny ;).

Jeśli jesteście zainteresowani UMi Plus, koniecznie zajrzyjcie na stronę producenta, gdzie aktualnie trwa przedsprzedaż modelu.

Wpis powstał przy współpracy z UMi

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona