Szacuje się, że do końca 2016 roku Apple sprzeda 100 milionów iPhone’ów 7

iPhone 7 jest obiektem wielu żartów i kpin, zarówno ze strony konkurentów, jak i zwykłych użytkowników. Zarzuca się mu, że – pomimo zastosowania kolejnej cyferki w nazewnictwie, która zawsze oznaczała znaczącą zmianę względem poprzedników – zarówno wizualnie, jak i pod względem specyfikacji jest tylko rozwinięciem iPhone’a 6S, a nie zupełnie nowym produktem. Mimo to, klienci i tak ruszą masowo do sklepów. Szacuje się, że do końca roku Apple sprzeda nawet 100 milionów egzemplarzy swojego najnowszego smartfona.

Prognozy te opierają się na informacjach od producentów układów, zajmujących się wytwarzaniem jednostek dla iPhone’a 7. Apple podobno zamówiło więcej procesorów A10 Fusion niż się spodziewano. Z drugiej strony, źródło zaznacza, że wciąż jest to o 15-25% mniej niż w przypadku iPhone’a 6S w analogicznym okresie rok wcześniej.

Do końca 2016 roku z fabryk ma wyjść 100 milionów iPhone’ów 7 – tyle egzemplarzy zamówiło Apple. Kontrahenci się cieszą, bowiem wcześniej szacowali, że będzie to 80-85 milionów. Koncern z Cupertino prawdopodobnie nie będzie miał problemu z ich sprzedaniem, ponieważ przed nim najgorętszy okres w roku, czyli przedświąteczne szaleństwo zakupowe.

Dokładne dane poznamy dopiero jednak wtedy, kiedy Apple opublikuje podsumowanie za czwarty kwartał 2016 roku – wówczas okaże się, czy iPhone 7 sprzedał się tak dobrze, jak spodziewa się tego producent, czy tak źle, jak ostrzegali analitycy.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

 • DanSlenders

  Jak dla mnie to Apple ostatnio wspięło się na szczyt swoich marketingowych możliwości.
  Nagle nie ma czarnych 7mek i żadnych 7mek Plus, weekendowe wyniki nie są podawane, zamówienia podnoszone itd.
  Trochę mi to capi propagandą sukcesu, jak z Note 7 przed wybuchową aferą.

 • sdg

  Samsung może swoimi bateriami nawet zabić człowieka to teraz trzeba psioczyć na Apple. Ja nigdzie nie widziałem że ktoś się naśmiewa z Apple, chyba, że jest redaktorem sponsorowanym przez Samsunga. Druga sprawa. Kiedyś przy S2 czy S3 ktoś napisał, że już nie ma takiego efektu wow jak przy pierwszych generacjach. Teraz mamy kilka generacji smartphonów. Czego jeszcze można oczekiwać od telefonu?. Dziś żaden producent nie jest w stanie wnieść przełomowych rozwiązań. Wszyscy od wszystkich kopiują patenty. Ciekawe jak za rok Samsung zlikwiduje jacka. Co wtedy fanboje tej marki powiedzą?

  PS. Całe życie korzystałem z Samsungów, ale mój następny telefon to będzie Apple.

  • DanSlenders

   ,,Ja nigdzie nie widziałem że ktoś się naśmiewa z Apple, chyba, że jest redaktorem sponsorowanym przez Samsunga”

   Już nie przesadzaj ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona