Ważne

Podwójny aparat trafi pod strzechy, a pomóc ma w tym Qualcomm Clear Sight

Większość producentów, konstruując swoje tegoroczne flagowce, postanowiła dodać do nich podwójne aparaty. Urządzenia te dobrze zostały przyjęte przez rynek i, znając życie, dwa oczka obiektywów obok siebie będą z czasem montowane do coraz większej liczby urządzeń. Pomóc w tym będzie chciał Qualcomm, którego procesory znajdują się w lwiej części smartfonów.

Amerykański producent zaprezentował technologię zwaną Clear Sight. Bazuje ona na dwóch sensorach o tej samej specyfikacji, kolorowym i czarno-białym. Zastosowanie monochromatycznego sensora umożliwi uzyskanie mniej zaszumionych zdjęć, wykonywanych przy słabszych warunkach oświetleniowych. Po wciśnięciu migawki fotografie zrobione oboma aparatami zostaną złączone w jedno zdjęcie, oferując lepszą jakość niż pojedynczy obiektyw. Odpowiadać za to ma specjalny procesor obrazu – Spectra ISP.

Czytając o Clear Sight może przyjść nam na myśl Huawei P9. I słusznie, ponieważ ma działający na tej samej zasadzie kolorowy i monochromatyczny aparat. Tak samo również zrobione nimi zdjęcia są łączone za pomocą procesora, wbudowanego w jednostkę Kirin.

Nowa technologia Qualcomma ma być wspierana we flagowych procesorach Snapdragon 820 i 821. Oznacza to, iż w przyszłości możemy spodziewać się większej liczby urządzeń z podwójnymi aparatami, a dodatkowa konkurencja przyczyni się tylko do polepszenia jakości, na czym skorzystają przede wszystkim użytkownicy.

Źródło: Android And Me

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona