Ważne

Cubot V2 – odświeżona opaska Cubota, wciąż tania, ale tym razem z pulsometrem

Odnoszę wrażenie, że tak jak kiedyś każdy producent chciał (musiał?) mieć w ofercie smartfon i tablet, tak teraz za punkt honoru uznaje się oferowanie sprzętu noszonego – inteligentnych zegarków i opasek. Firma Cubot już jakiś czas temu weszła na rynek wearable ze smartbandem V1. W ostatnich dniach zaprezentowała odświeżoną i ulepszoną jego wersję – Cubot V2.

W stosunku do poprzednika, V2 różni się głównie obecnością pulsometru. Ekran OLED ma dokładnie taki sam – przekątna 0,88″ i rozdzielczość 128×32 pikseli, podobnie jak wszystkie funkcje, które oferuje. A trochę ich jest.

Do najważniejszych należy zaliczyć przede wszystkim tracking aktywności użytkownika – liczenie kroków i spalonych kalorii, śledzenie dystansu oraz monitorowanie snu. Na swoim niewielkim ekranie wyświetla powiadomienia z podłączonego przez Bluetooth telefonu, jak również umożliwia sterowanie aparatem z poziomu opaski.

Cubot V2 może być podłączony do smartfonów działających w oparciu o Androida w wersji 4.3 lub nowszej oraz iOS – od 8.0 wzwyż. Bateria ma pojemność 80 mAh (ma zapewnić 5-7 dni działania), a sama opaska jest oczywiście odporna na zachlapania (IP65). Na stronie produktu jest też wspomniane coś o GPS-ie, ale trudno uwierzyć, by w tej cenie faktycznie go miał (raczej korzysta z GPS-u w telefonie).

cubot-v2-opaska1

Opaska Cubot V1 aktualnie dostępna jest w Polsce w cenie wynoszącej 79 złotych (w Sferis). Ciekawe czy i V2 wkrótce będzie można kupić bez potrzeby sprowadzania z Chin.

A jeśli byście się jednak na to zdecydowali, będziecie musieli zapłacić nieco ponad 24 dolary. Aktualnie trwa przedsprzedaż, natomiast wysyłki mają ruszyć pierwszego października.

źródło: galaktyczny, gearbest

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona